Temos Archyvai: Švietimas

Mokytis smagu?!

Vieni žmonės mokosi todėl, kad tai naudinga siekiant karjeros. Kitiems mokymasis tiesiog įdomus. Tačiau „mokytis“ ir „įdomu“ neretai atskiriama. Atrodo, kad norint ką nors įsisavinti būtina nuobodžiai „kalti“. O pasirodo… Kad ir kaip netikėta, kad ir kaip keista, bet mokytis – smagu! Aišku, ne visada. Atsivertus seną vadovėlį bandyti atskirti, kuo pasižymi dvylika skirtingų anglų… Skaityti toliau »

Sinchroninis vertimas – talento klausimas

Viena sudėtingiausių vertimo rūšių. Tikriausiai neprieštarausite šiam teiginiui, kai pasakysime, kad mūsų mintyse – sinchroninis vertimas. Norint tapti geru vertėju, reikia nemenko įdirbio. Trumpas apibūdinimas: sinchroninis vertimas vyksta kalbant pranešėjui. Naudojama atitinkama įranga, su kuria procesas sklandus. Specialistas darbuojasi specialioje kabinoje, nelaidžioje garsui. Kartu būna dar vienas asmuo. Na, o žmogus, kuriam svarbu sužinoti, kas… Skaityti toliau »

Krosnelių pakeitimas sumažintų oro taršą Lietuvoje

Kaskart prasidėjus šildymo sezonui Aplinkos apsaugos agentūra skambina pavojaus varpais – oro tarša miestuose ir gyvenvietėse viršija normas. Žiemą daug kietųjų dalelių išskiria gyventojų kūrenami technologiškai pasenę židiniai ir malkinės krosnelės. Pasaulyje ši problema sprendžiama paprastu, bet efektyviu būdu – orą teršiančius šildymo prietaisus skatinama keisti ekologiškais kompensuojant dalį naujų krosnelių įsigijimo išlaidų.

URM pristato žaidimą vaikams – Žodžių krepšinis

Užsienio reikalų ministerijos (URM) oficialiame puslapyje šiuo metu pristatomas žaidimas vaikams – Žodžių krepšinis. Žaidimas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams, turintiems minimalius lietuvių kalbos pagrindus. Šis žaidimas tai projekto „Lietuviais esame mes gimę” dalis. Kokia šio projekto idėjos esmė? Pasitelkiant šiuolaikines technologijas sukurti visiems vaikams prieinamą galimybę žaidžiant mokytis lietuvių kalbos, istorijos, kultūros, gamtos pažinimo. Statistikos… Skaityti toliau »

Nešiukšlinkime savo kalbos

Š. m. gegužės 9 d. 13 val. prie Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto (P. Višinskio g. 38) vyks lietuvių filologijos ir ryšių su visuomene IV kurso studenčių organizuojama akcija „Nešiukšlinkime savo kalbos“. Povilo Višinskio gatve einantys žmonės pasijaus „Žodžių alėjoje“, nes tą dieną ant šaligatvio plytelių bus užrašomi skoliniai ir jų lietuviški atitikmenys lietuvių bendrinėje kalboje.

Universitetų rektorių konferencijoje akibrokštas studentams

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), reaguodama į kovo 30 dieną Lietuvos universitetų rektorių konferencijoje (LURK) studentams priimtą nepalankų sprendimą, dar šiandien ketina kreiptis į universitetų ir kolegijų vadovus bei LR Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą. Universitetų vadovai susitikime svarstę Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus, paruoštus Seimo valdybos sudarytos darbo grupės, nusprendė atsisakyti papildomo studentų atstovų… Skaityti toliau »

LSAS: esminiai Mokslo ir studijų įstatymo pakitimai numatomi pavasario sesijoje

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), informuoja kad šiandien vykusiame neeiliniame LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdyje dėl Mokslo ir studijų laikinojo įstatymo projekto, nutarta LR Seimui neeilinės sesijos metu teikti šiuo metu būtiniausius įstatymo pakeitimus dėl Senato (Akademinės tarybos) funkcijų įtvirtinimo bei studentų rotacijos dažnio.

LSAS: LR Mokslo ir studijų įstatymą koreguoti būtina, bet sistemingai

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), reaguodama į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2011 m. gruodžio 22 d. nutarimą dėl LR Mokslo ir studijų įstatymo (Įstatymo) nuostatų atitikties šalies Konstitucijai ir užregistruotus šio Įstatymo projektus, siūlo keisti papildomas nuostatas tinkamam Įstatymo įgyvendinimo užtikrinimui ir pateikia veiksmų planą, kuriuo siekiama panaikinti Įstatymo įgyvendinimo laikotarpiu iškilusias problemas bei trūkumus.