Švietėjiškas vakaras kaunietėms – Suknelė širdelei

pagal | 2012-03-12

Šį ketvirtadienį kaunietės kviečiamos į švietėjišką renginį, kurio metu galės sužinoti apie širdies ligų rizikos veiksnius bei sveiką gyvenseną.

Kovo 15 d. 18 val. prekybos centre MEGA (Islandijos pl. 32, Kaunas) esančiame knygyne VAGA vyks pažintinio pobūdžio vakaras iš kampanijos „Raudona suknelė“ švietėjiškų renginių ciklo.

Šie renginiai vyksta visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir yra skirti moterų širdies bei kraujagyslių ligų prevencijai. Jų metu kardiologai skaito paskaitas apie širdies ligas, aiškina, kaip jų išvengti, kokias prevencines priemones taikyti savo gyvenime.

Ne visos moterys žino, kad pagrindiniai širdies ligų ir insulto rizikos veiksniai yra aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, cukrinis diabetas, rūkymas, mažas fizinis aktyvumas, nesveika mityba, sukelianti nutukimą ir antsvorį. Apie širdies ligų rizikos veiksnius bei sveiką gyvenseną ir yra kalbama švietėjiškų renginių knygynuose „Vaga” metu. Šių vakarų metu taip pat pristatomos naujausios knygos apie sveiką gyvenseną, vyksta meno terapijos užsiėmimai, žinomos moterys propaguoja sveiką gyvenimo būdą.

Švietėjiško renginio Kaune metu aktualų pranešimą, kaip išsaugoti sveiką širdį, skaitys kardiologė Olivija Gustienė.

Prie renginio prisidėjo ir „Kūrybos terapijos namai“, atstovaujami psichologės Aušros Šūmakarienės bei meno saviraiškos pedagogės, muzikantės Ilonos Papečkytės.
„Pas mus dirbantys specialistai, pasitelkdami dailę, muziką bei psichologijos žinias padeda žmonėms įveikti įvairias emocines problemas, ugdyti atsparumą stresui. Padedant patyrusio menų terapijos specialisto, aktyviai dalyvaudamas kūrybiniame procese žmogus turi galimybę atstatyti prarastą dvasinę pusiausvyrą, simboliškai įveikdamas baimes, nusivylimą, liūdesį. Čia menas bei kūrybinis procesas pasitelkiami ne tik kasdieninių problemų sprendimui, bet ir saviraiškai, vaizduotės, kūrybiškumo ugdymui,“- pasakojo „Kūrybos terapijos namų“ Kaune steigėja ir vadovė A.Šūmakarienė.

„Kūrybos terapijos namai“ inicijuota kūrybinė akcija „Suknelė širdelei“ yra skirta atkreipti moterų dėmesiui į savo emocinius, dvasinius poreikius, kurie kasdienybėje neretai užmirštami, tačiau, tarsi rūbas, yra būtini, kad mūsų širdelės plaktų džiaugsmo ir sveikatos ritmu.
Sveikatingo vakaro dalyvės bus kviečiamos dalyvauti „Biotekos“ rengiamoje ekologiškų produktų degustacijoje, taip pat bus pristatomos naujos knygos apie sveiką gyvenseną.

Švietėjišką renginį moterims ves verslininkas Edis Galvonas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *