Žymų Archyvai: verslo skatinimas

Prezidentė: Verslui reikia padėti išsaugoti darbo vietas ir skatinti naujų atsiradimą

„Inovatyvus požiūris į verslą ir sugebėjimas prisitaikyti prie naujų ekonominių iššūkių rodo jūsų stiprybę”, – sakė Prezidentė 30-iai Alytaus regiono įmonių vadovų, pabrėždama, kad valstybė privalo suteikti pagalbą ir toms įmonėms, kurioms sunkiau sekasi perorientuoti bei optimizuoti savo veiklą. Susitikime su vietos valdžios vadovais, Alytaus regiono verslininkais ir darbo rinkos mokymo centro atstovais Lietuvos Respublikos… Skaityti toliau »

Nuo nedarbo gali išgelbėti naujos idėjos ir verslumas

„Šiandien nėra nieko svarbesnio, kaip skatinti žmonių iniciatyvą kurti verslą ir naujas darbo vietas. Lietuvos žmonės darbštūs ir išradingi, tačiau dar nepakankamai verslūs. Kas penktas bedarbis šalyje yra jaunesnis nei 25 metų amžiaus. Todėl visi – valdžios institucijos, verslininkai, mokslininkai turi susivienyti bendram reikalui – skatinti žmonių, ypač jaunimo verslumą, palaikyti jų iniciatyvas ir padėti… Skaityti toliau »

Pradėtos vertinti pirmosios „Inoklaster LT“ paraiškos

Pagal ES struktūrinės paramos priemonę „Inoklaster LT“ jau gautos ir pradėtos vertinti pirmosios paraiškos. „Paramos priemonė „Inoklaster LT“ ypatinga tuo, kad ja skatinamas ir spartinamas verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimas. Šiame kvietime gauti ES paramą galioja formulė „5+1“ – turi jungtis ne mažiau kaip 5 verslo įmonės ir dar privalo dalyvauti mažiausiai viena mokslo institucija“,… Skaityti toliau »

Pernai ekonomikos skatinimo plano priemonėmis pasinaudojo daugiau kaip 4000 Lietuvos įmonių

2009-aisiais Ekonomikos skatinimo plano priemonėmis pasinaudojo daugiau kaip 4000 Lietuvos įmonių, t.y. kas penkiolikta realiai veikianti Lietuvos įmonė*. Ūkio ministro Dainiaus Kreivio vertinimu, tai padėjo išsaugoti mažiausiai 40 tūkstančių darbo vietų**. „Nors makroekonominiai rodikliai ir nuotaikos rinkoje gerėja ne taip greitai, kaip norėtųsi, svarbu tai, kad įmonės realiai pajunta ekonomikos skatinimo plano priemonių naudą, –… Skaityti toliau »