Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vieta neturėtų būti skirta masiniams susibūrimams

pagal | 2010-01-27

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė išreiškė susirūpinimą, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmų prieigose organizuojami masiniai renginiai. Šiai nekilnojamojo kultūros paveldo objekto teritorijai (Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vietai) galioja archeologinis, istorinis ir memorialinis vertingųjų savybių pobūdis, – primena Kultūros paveldo departamento direktorė. Tačiau Vilniaus savivaldybės vadovai iki šiol nesikreipė į Kultūros paveldo departamentą (kaip už kultūros objekto apsaugą atsakingą instituciją) leidimo kultūros paveldo objekto teritorijoje organizuoti masinius visuomeninius renginius.

Kultūros paveldo departamentas primena: Kultūros ministerijos 2005 m. patvirtintos Valstybei ir savivaldybėms priklausančių kultūros paveldo objektų lankymo tipinės taisyklės numato, kad jei masiniame renginyje dalyvaus daugiau nei 100 asmenų, būtinas kultūros objekto sergėtojo sutikimas ir leidimas. Taisyklės taip pat nustato, kad už kultūros objekto apsaugą atsakinga institucija (Kultūros paveldo departamentas) gali riboti kultūros paveldo objekto lankymą.

Vadovaudamasis minėtomis taisyklėmis ir Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu, Kultūros paveldo departamentas nepritaria planuojamam Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vietos naudojimui masiniams renginiams ir reikalauja numatomiems visuomeniniams susibūrimams renginiams parinkti kitą vietą.

Primename, kad 2009 m. rugpjūčio mėn. Kultūros paveldo departamentas, Žydų Kapinių Europoje išsaugojimo komitetas ir Lietuvos žydų bendruomenė pasirašė protokolinį susitarimą dėl Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *