Apie Lietuvą skaitys 5 milijonai prancūzų

pagal | 2010-01-27

Sausio mėnesį Prancūzijos žurnale „GEO“ pasirodė 16 puslapių straipsnis apie Lietuvą. Šis žurnalas spausdinamas 4 milijonų vienetų tiražu, o bendra jo auditorija viršija 5 milijonus skaitytojų. Straipsnyje pavadinimu „Lietuva: ilgas kelias į laisvę“ pasakojama apie lietuvių gyvenimą, istoriją, kultūrą ir gamtą.

Šis straipsnis yra Paryžiuje veikiančio Lietuvos turizmo informacijos centro dviejų metų bendradarbiavimo su „GEO“ žurnalistais rezultatas. Straipsnio autorius šią publikaciją ruošė tris metus. Rašinys gausiai iliustruotas meninėmis nuotraukomis iš Lietuvos. „GEO“ fotografas Lietuvoje lankėsi kelis kartus, skirtingais metų laikais. Galiausiai publikacijai buvo atrinkta dešimt nuotraukų, kuriose įamžinta Vilniaus rotušė, Lietuvos gamtovaizdis, Užupis, pajūris, Kryžių kalnas ir kiti objektai. Straipsnio autorius Lietuvoje kalbino tris skirtingo likimo ir amžiaus moteris. Jos pasakodamos savo gyvenimo istorijas atskleidė nelengvą Lietuvos ėjimą nepriklausomybės link. Rašinio pabaigoje pateikiami patarimai turistams, norintiems apsilankyti Lietuvoje. Autorius rekomenduoja, kaip patogiausia atvykti į Lietuvą, kur užkąsti, kokius turizmo objektus verta aplankyti.

„Šio straipsnio paviešinimas suteiks prancūzams galimybę susipažinti ir pasidomėti mūsų šalimi. Rašinys yra ypatingas savo apimtimi – 16 puslapių ir pasiekta auditorija, kuri vos ne du kartus viršija bendrą Lietuvos gyventojų skaičių“, – pasakojo Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Nijolė Kliokienė. Anot jos, „GEO“ žurnalistas ir fotografas buvo sužavėti Lietuva ir ateityje prisidės prie mūsų šalies vardo garsinimo. Fotografas apie savo įspūdžius Lietuvoje jau viešai pasakojo vienoje populiariausių radijo stočių Prancūzijoje „France info“, kurios kasdieninė auditorija taip pat siekia 5 milijonus klausytojų. Visas Lietuvoje padarytas nuotraukas „GEO“ fotografas padovanojo Paryžiuje veikiančiam Lietuvos turizmo informacijos centrui.

Žurnalas „GEO“ garsėja profesionaliais straipsniais ir aukštos kokybės fotografijomis. Žurnalas pradėtas leisti 1976 metais Vokietijoje. Šiandien šis žurnalas leidžiamas daugiau nei 20-yje šalių. Leidinys dėl edukacinio turinio dažnai lyginamas su „National Geographic“ žurnalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *