Lietuvoje kils pūgos

pagal | 2010-01-27

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis šią naktį iš sausio 27 dienos į sausio 28 dieną šalyje kils pūgos. Be to, naktį sustiprės pietų, pietryčių vėjo gūsiai iki 15 -20 m/s, kai kur iki 23 m/s. Stiprus vėjas ir pūgos numatomos ir ketvirtadienį. Atsižvelgdamas į šias prognozuojamas oro sąlygas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori priminti gyventojams būti atsargius, kad pūga ir smarkus vėjas kuo mažiau pakenktų normaliai veiklai. Tuo pačiu norime patarti gyventojams, kaip elgtis stipriai sningant. Iš namų išvažiuoti ar išeiti rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes per pūgą sumažėja matomumas, sutrinka tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto eismas. Užsnigti keliai, blogas matomumas neleidžia orientuotis vietovėje, ir ši situacija gali sukelti pavojų gyvybei.

Jeigu per pūgą važiuojant automobiliu užklimpote, patartina neišjungti variklio arba periodiškai jį šildyti. Tiktai labai svarbu į saloną neprileisti išmetamųjų dujų. Todėl nepamirškite stebėti, kad išmetamojo vamzdžio neužverstų sniegas.

Jokiu būdu nelieskite nutrauktų elektros laidų, venkite būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų. Prasidėjus pūgai ir šąlant, elektros perdavimo ryšių linijos, stogai, įvairios atramos ir konstrukcijos, taip pat medžių šakos aplimpa sniegu, o nuo jo svorio gali trūkti arba lūžti.

Perspėkite šeimos narius, artimuosius, kaimynus apie šią nemalonią gamtos išdaigą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas norėtų atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį patiems pasirūpinti savo sveikata ir saugumu.

Departamentas taip pat atkreipia įvairių organizacijų bei įmonių vadovų dėmesį, kad jie imtųsi atitinkamų prevencinių priemonių, užtikrinant jų saugią veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *