Valstybė suteiks paramą lietuvių išeivių palikuonims, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose

pagal | 2010-01-16

Išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių palikuonys gali gauti valstybės paramą studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose. Šių asmenų vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai, siekiantys gauti paramą per šį pavasario semestrą, iki vasario 15 d. turi pateikti prašymus ir reikalingus dokumentus Valstybiniam studijų fondui.

Išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikų, vaikaičių, provaikaičių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose gali būti skiriama dviejų rūšių parama: stipendija už studijų rezultatus ir socialinė išmoka.

Stipendija už studijų rezultatus skiriama vienam semestrui, mokama kas mėnesį. Jos dydis (išskyrus pirmosios ir antrosios studijų pakopos pirmojo semestro studentams) nustatomas atsižvelgiant į studento paskutinės sesijos pažymių svertinį vidurkį pagal studijų sritis. Ji gali siekti nuo 150 Lt iki 400 Lt. Pirmosios ir antrosios studijų pakopos pirmojo semestro studentams stipendijos mėnesinis dydis yra 200 Lt. Socialinė išmoka – vienkartinė, ji gali siekti nuo 700 Lt iki 1100 Lt. Ji skiriama atsižvelgus į pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį.

Studentai vienu metu gali gauti abi stipendijas.

Valstybės parama pagal švietimo ir mokslo ministro 2009 m. rugsėjį patvirtintą tvarką studijuojantiems lietuvių kilmės užsieniečiams ir išeivijai skiriama du kartus per metus: rudens ir pavasario semestre.

Išsamesnė informacija apie paramos suteikimo sąlygas ir tvarką teikiama telefonu (8 5) 262 9629 bei Valstybinio studijų fondo interneto tinklalapyje www.vsf.lt
http://www.vsf.lt/index.php?id=513

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *