Vyriausybė įsteigė septynis naujus valstybinius telmologinius draustinius – Balandinės ir Baužaičių (Tauragės apskr., Jurbarko r. sav.), Gaidžiabalės samanynės ir Konstantinavos (Panevėžio apskr., Rokiškio r. sav.), Samanių bei Velniabalės (Utenos apskr., Zarasų r. sav.) ir Rūdgirių (Kauno apskr., Prienų r. sav.). Jie įsteigti įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvą dėl natūralių buveinių ir laukinės faunos bei floros apsaugos. Ši direktyva įpareigoja ES valstybes atrinkti vietoves, europiniu mastu svarbias natūralioms buveinėms apsaugoti, ir jose įkurti specialias apsaugos teritorijas. Tęsiant Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ kūrimą Lietuvoje, ir įsteigti šie septyni valstybiniai telmologiniai draustiniai. Tokios rūšies draustiniai, kaip sakė Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Saugomų teritorijų strategijos skyriaus vedėjas Algirdas Klimavičius, steigiami tose teritorijose, kur vyrauja pelkinės buveinės ir kur reikia užtikrinti pelkėse esančių gamtos vertybių apsaugą, kad būtų išvengta pelkių sunaikinimo.
Balandinės ir Baužaičių telmologiniuose draustiniuose visa esanti žemė priklauso valstybiniams miškams, o į Gaidžiabalės samanynės, Konstantinavos, Rūdgirių, Samanių ir Velniabalės telmologinių draustinių teritorijas pateko po keletą privačių žemės sklypų. Šių sklypų savininkams jų prarandamos pajamos dėl tokiose saugomose teritorijose nustatytų veiklos apribojimų bus kompensuojamos ES lėšomis.
Vyriausybė patvirtino įsteigtųjų telmologinių draustinių ribas ir jų nuostatus. Dabar šalyje yra 45 telmologiniai draustiniai.