Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro laboratorijos patikros rezultatas – 100 proc. tikslumas

pagal | 2010-01-27

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) laboratorija puikiai, t.y. 100 proc. tikslumu sudalyvavo tarptautinėje laboratorijų kokybės patikroje.

2010-ųjų sausį ULAC laboratorija dalyvavo Nacionalinių tymų ir raudonukės laboratorijų patikroje, kurią organizavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Buvo gauta 20 kontrolinių mėginių, kuriuos ištyrus per kuo trumpesnį laiką reikėjo tiksliai nustatyti minėtas infekcijas. ULAC laboratorija viena pirmųjų iš Europos šalių kartu su Čekijos ir Lenkijos laboratorijomis 100 proc. tikslumu laboratoriškai nustatė tymų ir raudonukės infekcijas. Šios patikros rezultatai yra vienas iš pagrindinių kriterijų šalims, siekiančioms gauti PSO akreditaciją ir tapti nacionalinėmis šių ligų diagnostikos laboratorijomis. Rezultatus vertino PSO regioninė Viktorijos užkrečiamųjų ligų etaloninė laboratorija (Australija).

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro laboratorija – vienintelė Lietuvoje jau daugiau, kaip 20 metų besispecializuojanti virusinių infekcijų diagnostikos srityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *