Didinamos pacientų galimybės pirkti pigesnius kompensuojamus vaistus

pagal | 2010-01-27

Daugiau galimybių įsigyti pigesnių kompensuojamųjų vaistų atveria Vaistų receptų rašymo ir vaistų pardavimo taisyklių pakeitimai, kuriuos patvirtino Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas. Naujose taisyklių nuostatose įrašytas įpareigojimas vaistininkams turėti vaistinėje ir pasiūlyti tuos kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones (MPP), už kuriuos gyventojams reiktų mokėti mažiausias priemokas. Kad tokių vaistų ir MPP netrūktų, Valstybinė ligonių kasa per mėnesį įpareigota sudaryti vaistinėms būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų ir MPP sąrašus.

Pigiausių kompensuojamųjų vaistų vaistinės privalės turėti pakankamą kiekį ir parduoti juos nedelsiant pagal kompensuojamųjų vaistų receptą.
Naujose taisyklių nuostatose gydytojai įpareigojami skirti tikslų paciento gydymo kursui reikalingą kompensuojamųjų vaistų kiekį, atsižvelgus į vaisto pakuotės dalomumą. Tokiu būdu gyventojams be reikalo nereikės leisti pinigų atliksiančioms tabletėms ar kapsulėms.
Taisyklėse taip pat patikslinama Kompensuojamųjų vaistų paso išdavimo ir keitimo procedūra, nustatoma, kad kompensuojamuosius vaistus ir MPP vaistininkas gali parduoti tik pagal 3 formos receptus ir pagal išimties atvejams skirtus 3 formos receptus, išrašytus laikantis taisyklių. Be to, naujajame teisės akte didinama teritorinių ligonių kasų ekspertų teisė nustačius, Vaistų receptų rašymo ir vaistų pardavimo taisyklių pažeidimus, vertinti tai kaip PSDF biudžetui padarytą žalą ir ją išieškoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *