Ministras R. Palaitis: „Kova su korupcija ir šešėline ekonomika privalo tapti policijos veiklos prioritetu“

pagal | 2010-01-27

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis dalyvavo Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos vykusiame 2009 m. policijos veiklos aptarime. Ministras padėkojo policijos pareigūnams už jų darbus, kurių rezultatai, net ir sunkmečio sąlygomis, verti pagyrimo: nusikaltimų skaičius pernai augo ne taip grėsmingai, kaip buvo prognozuota – 6,6 proc. lyginant su 2008 m., bet išliko mažesnis nei 2006 m.; nors darbo krūvis išaugo, tačiau nusikalstamų veikų išaiškinamumo lygis padidėjo; nusikalstamumas viešosiose erdvėse gerokai sumažėjo; ketvirtadaliu sumažėjo eismo įvykiuose žuvusių asmenų skaičius; puikiai atlikta į Europolo gerosios praktikos sąrašą patekusi H. Daktaro sulaikymo operacija; pagaliau vakar sulaikyta rekordinė narkotikų siunta.

Tačiau ministras R. Palaitis priminė ir šioje sistemoje vis dar pasitaikančius skaudulius, kurie pareigūno vardui meta nepagarbos šešėlį. „Sunku pamiršti tokias situacijas, kai policijos pareigūnai į potvynio ištiktų žmonių pagalbos šauksmą atsako „tai ne mūsų reikalas“; kai sulaikytas už vairo kriminalinės policijos tyrėjas į alkoholio tikrintuvą pripučia bemaž 3 promiles; kai policijos pareigūnas, padaręs avariją, pasišalina iš įvykio vietos, – sakė ministras. – Pagaliau kai esant galimybei visoje Lietuvos teritorijoje automatiškai nustatyti skambinančiojo į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 buvimo vietą, policijos budėtojai nežino, kaip tai padaryti, nes vadovybė jų neinformavo, yra skandalinga“.

Kalbėdamas apie 2010 metų darbus policijos sistemoje, vidaus reikalų ministras R. Palaitis paprašė į savo prioritetinių darbų sąrašą įtraukti priemones kovai su korupcija ir šešėline ekonomika. Pirmiausia – policijos sistemos viduje. Statistika rodo, kad 2009 metais dėl 42 (2008 metais – dėl 37) policijos pareigūnų galbūt padarytų korupcinių nusikalstamų veikų buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *