Sulauksime daugiau turistų iš Kinijos?

pagal | 2011-05-28

Šią savaitę Kinijoje vyksta Lietuvos turizmo verslo misija, kurioje mūsų šalį atstovauja ūkio viceministras Daumantas Lapinskas, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (VTD) direktorė Raimonda Balnienė, Vilniaus savivaldybės atstovė Nijolė Beliukevičienė ir šeši Lietuvos atvykstamąjį turizmą organizuojantys turizmo operatoriai: „Amber tours“, „Estravel“, „Lituamicus“, „Kelionių laikas“, „Lithuanian tours“ ir „West Express“.

„Ekonominis Kinijos augimas lemia, kad žmonių, norinčių ir galinčių keliauti į Europą, šioje šalyje yra labai daug. Ypač svarbu, kad kinų turistams įdomūs ne tik didieji Europos miestai. Jaučiame didžiulį kinų susidomėjimą Lietuva“, – sako ūkio viceministras Daumantas Lapinskas.

Pasak D. Lapinsko, liepos pabaigoje Vilniuje lankysis Kinijos turizmo verslo delegacija, su kuria bus aptariamos konkrečios kelionių galimybės ir kelionių po Lietuvą maršrutai.

Šiomis dienomis vyksta susitikimai su didžiausiais Kinijos išvykstamojo turizmo operatoriais. Ketvirtadienį oro bendrovė „Finnair“ su savo partneriais šioje šalyje dalijosi patirtimi, kaip per Helsinkį organizuoti keliones turistams iš Kinijos į Lietuvą. Šiandien numatytas Lietuvos turizmo potencialo pristatymo renginys, kuriame jau užsiregistravo 70 dalyvių, tarp jų ir žiniasklaidos atstovai, ir Kinijos pagrindinis televizijos kanalas.

„Kinijos turizmo rinkos potencialas yra didžiulis, todėl verslo misijos metu užsimezgę ryšiai ateityje mums bus naudingi. Jei per kelerius metus Lietuvai pavyktų pritraukti bent vieną procentą kinų turistų, atvykstančių į Europą, tai būtų daugiau kaip dvidešimt tūkstančių turistų. Tuomet atsirastų reali priežastis planuoti tiesioginius skrydžius iš Kinijos į Vilnių. Tačiau norėdami pasiekti šį tikslą turime dirbti kryptingai ir atlikti namų darbus“, – sakė VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Anot VTD vadovės, reikės į kinų kalbą išversti pagrindinius leidinius, objektų ir maršrutų aprašymus, įdarbinti kinų kalbą mokančių darbuotojų į kinus aptarnausiančias kompanijas, viešbučius ir restoranus, specialiai šiai rinkai paruošti gidus. Taip pat labai svarbu gerai išsiaiškinti kinų turistų keliavimo įpročius ir tradicijas, kad galėtume pasiūlyti būtent tuos produktus ir paslaugas, kurie yra paklausūs ir konkurencingi. Lietuvos turizmo verslo atstovai yra įsitikinę, kad visa tai įmanoma padaryti.

Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija prognozuoja, kad 2020 m. Kinijos turizmo rinka pagal atvykstančių ir išvykstančių turistų srautus taps pirmaujančia pasaulyje. Tai yra svarbi priežastis, todėl jau dabar reikia investuoti, kad galėtume konkuruoti su Europos šalimis dėl turistų iš Kinijos pritraukimo.

Vizito metu paaiškėjo, kad Kinijos rinkai itin įdomus Lietuvos UNESCO paveldas, gintaras, architektūra ir menas. Taip pat kinai domėjosi Orientalistikos studijų centru ir faktu, kad Lietuva – geografinis Europos centras. Lietuvos turizmo verslo atstovai patenkinti šia verslo misija, gauta patirtimi, kurią gavo bendraudami su Kinijos partneriais.

Pirmosios Lietuvos turizmo verslo misijos Kinijoje metu jau sutarta, kad spalio mėnesį pažintiniam turui į Lietuvą atvyks 20 Kinijos turizmo operatorių grupė, be to, deramasi dėl pirmos 30 turistų grupės į Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *