Lietuvių projektas aplinkosaugos srityje nominuotas į EUREKA „Innovations Awards 2011“ geriausiųjų trejetuką

pagal | 2011-05-28

Tarptautinės programos EUREKA sekretoriatas praneša, kad Lietuvos verslo ir mokslo atstovų įgyvendintas inovacinis projektas aplinkosaugos srityje yra nominuotas vienu iš trijų geriausiųjų projektų kandidatu 2011 metų EUREKA inovacijų apdovanojimui gauti.

Šiemet EUREKA programai pirmininkaujanti Izraelio valstybė nutarė apdovanoti projektus, kurie prisidėjo prie „žaliojo pasaulio“ išsaugojimo ir kūrė „žaliąsias“ technologijas ar produktus. Tokie prestižiniai EUREKA inovacijų apdovanojimai organizuojami jau trečius metus.

Į geriausiųjų trejetuką patekusį projektą E!2522 OPTISOILCLEAN „Optimizuota kompleksinė technologija naftos produktais užterštam gruntui valyti“ koordinavo Lietuvos įmonė UAB „Biocentras“. Projekte dalyvavo ir Lietuvos mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto (Procesų valdymo katedros ir Aplinkos inžinerijos instituto) bei Latvijos mokslininkai iš valstybinio Medienos chemijos instituto.

Pagrindinę projekto idėją – sukurti naują technologiją, kuri būtų pranašesnė nei šiuo metu yra naudojamos užterštam naftos produktais gruntui valyti – generavo UAB „Biocentro“ specialistai.

Buvo pasiūlytas uždaras užteršto grunto valymo ciklas, kuris yra pigesnis nei deginimas ir leidžia išvengti antrinės taršos naikinimo išlaidų. Technologiją galima naudoti ne tik ekstremaliais atvejais, bet ir kasdieniniame darbe – valant gruntą šalia degalinių, naftos bazių, šiluminių trasų. Projekto metu buvo eksploatuojamas pilotinis eksperimentinis grunto plovimo technologinio proceso įrenginys. Šios technologijos esmė – geresnė darbų kokybė, mažesnė jų savikaina, o rezultatas – gamtai daromos žalos neutralizavimas.

Tai pirmasis Lietuvos projektas, sulaukęs tokio aukšto tarptautinio EUREKA įvertinimo ir patekęs į finalininkų ratą. Tiesa, 2010 m. lietuvių projektas apie kultūrinį paveldą E! 2597 ECH:TOPICC, kuriame dayvavo Matematikos ir informatikos institutas, Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, Visorių informacinių technologijų parkas buvo nominuotas inovacijų prizui, bet į finalą nepateko.

Tarp šių metų finalininkų tarptautinė komisija atrinko ir kitus du Europos šalių projektus: švedų, airių ir Jungtinės Karalystės projektą E! 2678 SS TESTER bei ispanų ir prancūzų projektą E! 3080 BIODI EXPERTISE.

EUREKA inovacijų prizo nugalėtojas paaiškės iškilmingos apdovanojimo ceremonijos metu, kuri vyks birželio 22 dieną, Jeruzalėje. Prizą laimėjęs projektas gaus 10 000 eurų vertės sklaidos visoje Europoje paketą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *