Sonata Tamošaitytė pakartojo Lietuvos nacionalinį rekordą – 100 metrų barjeriniame bėgime

pagal | 2011-05-29

Gegužės 28 dieną, Tartu mieste (Estija) vyko BIGBANK Aukso lygos vasaros sezono pirmasis etapas. Lietuviams varžybos buvo sėkmingos – Sonata Tamošaitytė pelnė pirmą vietą, Egidijus Dilys ir Mantas Dilys antras, Aivaras Mieliauskas – trečią.
Sonata Tamošaitytė varžybose pakartojo Lietuvos nacionalinį rekordą – 100 metrų barjeriniame bėgime finišą pasiekusi per 13,10 sek., ji iškovojo pirmą vietą. „Džiaugiuosi sėkmingai pradėjusi šių metų vasaros sezoną ir tikiuosi, jog tai nebus paskutinis kartas, kuomet dalyvauju BIGBANK Aukso lygoje. Netolimoje ateityje laukia daug rimtų varžybų, tikiuosi, jose rezultatai taip pat džiugins kaip šiandieną,“ – sakė Sonata Tamošaitytė.

Vyrų trišuolio rungtyje Mantas Dilys, pasiekęs 15,92 m. rezultatą, pelnė antrą vietą. Rungties nugalėtoju tapo estas Igoris Syuninas (Igor Syunin), jo rezultatas – 16,38 m. Vyrų 1500 metrų bėgime greičiausias buvo Džeimsas Kangogo Kelwonas (James Kangogo Kelwon). Kenijos sportininkas atkarpą įveikė per 3 min. 44,69 sek., tuo tarpu lietuvis Justinas Beržanskis su 3 min. 52,36 sek. rezultatu liko penktas. Trumpesnis 200 metrų bėgimas sekėsi labiau – nepralenkęs tik baltarusio Aleksandro Liniko (Aleksandr Linnik), Egidijus Dilys pelnė antrą vietą. Jo rezultatas – 21,44 sek.
Moterų šuolio į tolį rungtyje Aistė Bernotaitytė pelnė ketvirtą vietą, jos rezultatas – 5,82 m. Tuo tarpu pirma ir antra atitinkamai teko sportininkėms iš Rusijos – Olgai Balayevai (Olga Balayeva), nušokusiai 6, 75 m., ir Tatyanai Voykinai (Tatyana Voykina) – 6,55 m. Vyrų šokime į tolį geriausiai pasirodė Jaanus Uudmae (Jaanus Uudmäe), su 7,60 m. rezultatu jis buvo pirmas, o lietuvis Aivaras Mieliauskas, nušokęs 7,43 m. – trečias.

BIGBANK Aukso lyga – tai lengvosios atletikos čempionatas, kurį remia BIGBANK AS – estų kapitalo bankas, besispecializuojantis išskirtinai kreditų ir terminuotųjų indėlių fiziniams asmenims rinkoje. BIGBANK AS grupėje dirba 452 darbuotojai, bankas turi 28 klientų aptarnavimo skyrius Baltijos šalyse ir Suomijoje. Austrijoje ir Vokietijoje BIGBANK AS teikia tarptautinę (angl. „cross border“) terminuotųjų indėlių paslaugą.
Šiandien BIGBANK Aukso lygos čempionatas – vienas iš didžiausių ir garbingiausių sporto renginių Baltijos šalyse. Čempionatas prasidėjo 2006 metais, kai pirmojoje žiemos sesijoje buvo surengti trys etapai. BIGBANK Aukso lygos vasaros sezone yra penki etapai, kuriuose sportininkai varžosi dėl pagrindinio prizo. Šiame čempionate dalyvauja geriausi Estijos sportininkai, taip pat atletai iš Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Lenkijos, Rusijos ir kitų pasaulio šalių.