Ar Lietuvoje yra užkrėstų daržovių?

pagal | 2011-05-31

Lietuvos respublikos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas pareiškė, jog Lietuvoje nėra užkrėstų daržovių ir Lietuvos žmonės gali būti saugūs, tačiau tuo pačiu paminėjo, jog dar nėra gauta dalies tyrimų atsakymų. Tai taip išeina, kad minėtos tarnybos vadovas yra aiškiaregis..?

2011-05-27 ir 2011-05-30 vyko visų ES šalių telekonferencija, kurios metu šalys narė pranešė kiek šiuo metu yra nustatyta sergančių žmonių. Vokietijoje oficialiai patvirtinti 10 E. coli protrūkių atvejų, bendras užsikrėtusiųjų skaičius – 276, Švedijoje – 25 atvejai (iš jų 14 su patvirtintais hemoraginio enterito požymiais), Danijoje – 7 atvejai (iš jų 3 su patvirtintais hemoraginio enterito požymiais), Jungtinėje Karalystėje – 3 atvejai (iš jų 2 su patvirtintais hemoraginio enterito požymiais), Olandijoje – 7 atvejai (iš jų 4 su patvirtintais hemoraginio enterito požymiais), Austrijoje – 2 atvejai, Prancūzijoje – 6 atvejai. Užsikrėtusių žmonių amžius svyruoja nuo 45 iki 70 metų amžiaus. Daugelis šių užsikrėtusių žmonių lankėsi Vokietijoje (ne visi dar apklausti).

Vokietijos kompetentinga institucija šiandien telekonferencijos metu pranešė, kad yra nustatyta, kad didžioji dalis susirgusių žmonių užsikrėtė valgydami Mc‘Donalds restoranuose Hamburgo oro uostuose.
Vokietijoje per 3 dienas buvo paimta daugiau kaip 500 įvairios maisto produkcijos (pieno produktai, vanduo, mėsa, daržovės) mėginių. Visi tyrimo rezultatai neigiami. Tyrimas tęsiamas.

VMVT informuoja, kad šiuo metu Lietuvos rinkoje daugiausia agurkų yra iš Lenkijos ir Lietuvos; nedidelė dalis iš Olandijos, Ispanijos.

2011-05-30 UAB „Rivona“ iš Ispanijos įsivežė 20,8 t ilgavaisių agurkų, 22 t pomidorų, 11,500 vnt. „Iceberg“ salotų. Visa produkcija sustabdyta, paimti mėginiai tyrimams.

Iš viso šiuo metu iš rinkos atrinkti ir ištirti 9 mėginiai: agurkų, (kilmės šalis- Lietuva, Lenkija); pomidorų (kilmės šalis- Olandija); salotų (kilmės šalis- Ispanija, Olandija). Šių tyrimų rezultatai neigiami.

Be to tyrimams į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą dar pristatyta 20 įvairių daržovių mėginių, kurių rezultatai turėtų būti paskelbti savaitės pabaigoje.

VMVT tęsia rinkos stebėseną ir laboratorinius tyrimus, apie kurių rezultatus nedelsiant informuos visuomenę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *