Sudarytos galimybės tiesiogiai gauti informaciją apie oro užterštumą

pagal | 2010-01-19

Organizacijoms, pageidaujančioms tiesiogiai gauti informaciją apie aplinkos oro užterštumo lygį, jau sudarytos tokios galimybės. Informacija teikiama pagal sausio 1 d. įsigaliojusį patikslintą Visuomenės, suinteresuotų institucijų ir įstaigų informavimo apie aplinkos oro užterštumo lygius tvarkos aprašą. Šis aplinkos ir sveikatos apsaugos ministrų patvirtintas aprašas numato, kas gali pasinaudoti minėtąja galimybe. Tai organizacijos, susijusios su vartotojų teisių apsauga, sveikatos priežiūra, atstovaujančios pažeidžiamų gyventojų grupių interesams, taip pat pramonės federacijos ir kt.

Suinteresuotos organizacijos, norėdamos pasinaudoti joms numatyta galimybe tiesiogiai gauti informaciją apie aplinkos oro užterštumo lygį, turi Aplinkos apsaugos agentūrai (A. Juozapavičiaus g. 9, LT 09311 Vilnius), kuri siųs Tvarkos apraše numatytus duomenis, oficialiai pranešti savo elektroninio pašto adresus.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vyriausioji specialistė Elena Auglienė, pagal Tvarkos aprašo reikalavimus viešai skelbiama informacija apie aplinkos oro užterštumą sieros dioksidu, azoto dioksidu, kietosiomis dalelėmis (bent ne mažesnėmis kaip 10 mikronų skersmens), ozonu ir anglies monoksidu bus atnaujinama kiekvieną dieną, o kai įmanoma – kas valandą. Apie užterštumą švinu ir benzenu, nurodant pastarųjų 12 mėnesių vidutinę vertę, – kas trys mėnesiai, o esant galimybei – kas mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *