Ministras G.Steponavičius: „Dainų dainelė“ – prasminga tradicijos tąsa

pagal | 2010-01-19

Šiandien, sausio 19 d., švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LVT) direktorius Audrius Siaurusevičius pasirašė sutartį dėl Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso “Dainų dainelė” transliavimo ir konkurso baigiamosios šventės organizavimo 2010 m.

„Dainų dainelė“ – labai prasminga dainavimo tradicijos tąsa, – sakė ministras G. Steponavičius. – Bendradarbiaujant su Lietuvos televizija rengiamas konkursas įtraukia daugybę vaikų, stiprina jaunųjų talentų motyvaciją“.
Ministras atkreipė dėmesį, kad nuo 1974 metų rengiamoje „Dainų dainelėje“ dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių. Ne vienas laureatas tapo ryškia operos scenos žvaigžde.

Televizijos konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinė M.K Čiurlionio menų mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Šių metų konkursui ministerija iš Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programos skyrė per 180 tūkst. Lt.
Taip pat ministerija jau ne pirmus metus Lietuvos kompozitoriams užsako konkursui dainų, kurių natas išleidžia atskirais rinkiniais.

Nuo sausio 14 d. vyksta zoniniai „Dainų dainelės“ etapai. Dvylikoje zoninių koncertų, Šalčininkuose, Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Tauragėje, Kazlų Rūdoje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Klaipėdoje, Visagine, Biržuose ir Druskininkuose pasirodys per 400 solistų ir vokalinių ansamblių.

Vertinimo komisija, vadovaujama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjo, profesorius Virgilijaus Noreikos, išrinks geriausius atlikėjus, kurie dalyvaus finaliniuose konkurso koncertuose.

LTV, remdama gabius vaikus ir atlikdama nacionalinę švietėjišką funkciją, nuo vasario 21 d. iš didžiosios LRT studijos transliuos keturiolika konkurso ,,Dainų dainelė” finalinių koncertų. Visos transliacijos vyks geriausiu laiku – sekmadieniais po pietų. Vertinti jaunuosius dainininkus galės ir žiūrovai. Tiesioginio eterio metu bus galima skambinti trumpaisiais numeriais ir balsuoti už patikusius atlikėjus, kuriems atiteks žiūrovų simpatijų prizai.
Vertinimo komisija išrinks konkurso laureatus, kurie gegužės pabaigoje dainuos baigiamajame laureatų koncerte Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

,Dainų dainelė” – tai kas antri metai vykstantis vienas unikaliausių, turinčių ilgametes tradicijas renginių, kuriame dalyvauja vaikai ir mokiniai nuo 6 iki 19 metų. Šiuo nacionaliniu jaunųjų dainininkų renginiu siekiama puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.
Šiais mokslo metais nuo konkurso pradžios mokyklose ir savivaldybėse vykusiuose „Dainų dainelės“ renginiuose jau pasirodė daugiau nei penki tūkstančiai dainininkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *