Gyventojai išgelbėjo stirniuką

pagal | 2010-01-19

Utenos rajono gyventojai, pastebėję į kilpą patekusį gyvūną, pranešė apie tai aplinkosaugininkams – ir taip išgelbėjo stirnos jauniklio gyvybę.

Sausio 17-osios rytą Utenėlės kaimo sodų gyventojai netoli autobuso stotelės, miške, pastebėjo prie medžio stovintį stirniuką. Priėję arčiau žmonės pamatė, kad gyvūnėlio kaklą veržia kilpa. Besiblaškydamas jis nusibrozdino šoną, bet buvo gyvas.

Žmonės paskambino bendruoju pagalbos telefonu į policiją, o pareigūnai – į Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekciją. Anot šios inspekcijos viršininko Almanto Vaičiūno, gyvūnas buvo nusilpęs, nes kilpa stipriai veržė kaklą, tačiau grėsmės jo gyvybei nebuvo, tad apžiūrėję stirniuką aplinkosaugininkai paleido jį į laisvę.

A.Vaičiūnas teigia, kad kilpininkai ypač suaktyvėjo šiemet. Pernai daugiau dominavo tinklais žuvis gaudantys brakonieriai. Pareigūno žodžiais, inspektoriai žino potencialias kilpininkų veikimo vietas ir imasi visų reikalingų priemonių piktadarybėms užkirsti.

Aplinkosaugininkai dėkoja Utenėlės kaimo gyventojams už suteiktą informaciją, kuri padėjo išgelbėti stirniuko gyvybę ir kviečia visus Lietuvos gyventojus būti neabejingiems gamtos apsaugai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *