Sausio mėnesį – dvigubai daugiau kreditų garantijų

pagal | 2010-02-03

Per šių metų sausį Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduotus 12, 8 mln. Lt kreditų suteikė 29 garantijas už 8,7 mln. Lt. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai garantuota už 26 mln. Lt kredito įstaigų išduotų kreditų, skirtų grūdų derliui supirkti ir kitų maisto produktų intervenciniams pirkimams.

Per šių metų sausį, palyginti su tuo pačiu 2009 m. laikotarpiu, žemdirbiams, kaimo verslininkams bei Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai išduota 2 kartus daugiau kreditų su garantija.

Aktyviausiai per pirmąjį šių metų mėnesį iš kredito įstaigų su garantija skolinosi Marijampolės savivaldybės (4,5 mln. Lt kreditų), Šiaulių (2,4 mln. Lt) ir Jurbarko rajono (1,4 mln. Lt) žemdirbiai bei kaimo verslininkai. Beveik pusę visų kreditų su garantija sumos paėmė ūkininkų ūkiai, daugiausia – grūdinių kultūrų ir rapsų augintojai (45 proc. visų kreditų gavėjų). Aktyviai skolinosi ir maisto produktų perdirbėjai mieste (27 proc. visų kreditų gavėjų). Daugiausia kreditų su garantija buvo skirta investicijoms į žemės ūkio techniką (43 proc.).

Dauguma bankų, skolindami su garantija, 2010 m. sausį buvo aktyvesni negu tuo pačiu 2009 m. laikotarpiu. Daugiausia garantuotų kreditų žemdirbiams ir kaimo verslininkams išdavė DnB NORD bankas (43 proc. visų kreditų su garantija), bankas „Swedbank“ (23 proc.) ir Medicinos bankas (15 proc.).

Atitinkamai padaugėjo ir kreditų bei garantijų už ES lėšomis finansuojamus projektus. Iš viso per 2010 m. sausio mėnesį už ES remiamiems projektams išduotus 5,3 mln. Lt kreditų Žemės ūkio paskolų garantijų fondas suteikė 21 garantiją už 3,4 mln. Lt.

Įtakos tam turėjo ir praėjusiais metais pradėjęs veikti Paskolų fondas, sudarantis sąlygas žemdirbiams bei žemės ūkio produkcijos perdirbėjams pasiskolinti mažesnėmis nei rinkos palūkanomis. 2010 m. sausio mėnesį kredito įstaigos lengvatinių paskolų išdavė už beveik 2 mln. Lt. Iš viso tokių paskolų jau išduota už 4,5 mln. Lt. Lengvatinėms paskoloms teikti per trejus metus numatyta skirti iki 450 mln. Lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *