SAS – 20 metų Lietuvoje

pagal | 2012-01-25

Prieš 20 metų Skandinavijos oro linijos SAS tapo pirmąja Vakarų oro bendrove, pradėjusia reguliarius skrydžius į Lietuvą, šaliai atgavus nepriklausomybę. Pirmasis SAS lėktuvas iš Kopenhagos nusileido Vilniaus oro uoste 1992 m. sausio 27 d.

1992 m. pradėjusi reguliarius skrydžius į Lietuvą, SAS iš pradžių vykdė po 5 reisus per savaitę tarp Vilniaus ir Kopenhagos. Vėliau reisų skaičius palaipsniui buvo didinimas. 2004 m. bendrovė pradėjo skraidinti keleivius iš Palangos į Kopenhagą. Palangoje SAS taip pat buvo pirmoji užsienio oro bendrovė, pradėjusi savo veiklą šiame oro uoste. 2010 m. sausio 11 d. SAS atnaujino skrydžius iš Vilniaus į Kopenhagą, o praėjusių metų spalio 31 d. pradėjo skraidinti keleivius ir iš Palangos į Oslą.

Šiuo metu SAS vykdo 19 skrydžių per savaitę iš Vilniaus į Kopenhagą, 13 skrydžių per savaitę iš Palangos į Kopenhagą bei 2 skrydžius per savaitę iš Palangos į Oslą, viso – 34 skrydžiai per savaitę.

“Skandinavijos oro linijoms SAS Lietuvos rinka visada buvo labai svarbi, bendrovė kryptingai vystė veiklą šioje šalyje, įvertindama klientų poreikius bei savo konkurencinius pranašumus. Kadangi pati dirbu šioje bendrovėje nuo jos pirmųjų dienų Lietuvoje, drąsiai galiu teigti, kad per šiuos 20 metų SAS ženkliai prisidėjo prie verslo santykių tarp Lietuvos ir Skandinavijos šalių vystymo bei turizmo skatinimo“, – teigia SAS atstovybės Lietuvoje vadovė Rūta Jucienė.

Pasak R.Jucienės, Skandinavijos oro linijos SAS per visus šiuos metus laikėsi tų pačių vertybių: visada puoselėjo dėmesį klientui, ypač užtikrinant skrydžių punktualumą, daug pastangų skyrė ekologijos klausimams, visuomet aktyviai tobulino įvairius technologijos sprendimus ir siekė lyderio pozicijų šiose srityse.

SAS oro linijų lėktuvais per šiuos 20 metų į Lietuvą atvykdavo įvairūs Skandinavijos šalių karališkųjų šeimų atstovai, politikai, diplomatai, būtent šios oro bendrovės paslaugomis noriai naudojasi daugelis verslininkų tiek iš Skandinavijos šalių, tiek iš Lietuvos. Nuo šių metų SAS skirs daugiau dėmesio ir laisvalaikio kelionių mėgėjams, pasiūlydama daugiau krypčių atostogaujantiems. Pagrindinėmis Lietuvos keleiviams aktualiomis naujosiomis SAS kryptys taps nuo š.m. kovo mėn. pradedami vykdyti tiesioginiai reisai iš Kopenhagos į Malagą, Splitą, Katovicus, Dubrovniką bei Šanchajų, taip pat tiesioginiai reisai iš Oslo į Antaliją bei Faro.

Apie SAS:

Suformuotos 1946 metais, Skandinavijos oro linijos SAS yra viena seniausių ir didžiausių Europos civilinės aviacijos bendrovių. Kontrolinį SAS akcijų paketą (51 proc. akcijų) valdo Švedijos (21,4 proc.), Danijos (14,3 proc.) ir Norvegijos (14,3 proc.) vyriausybės.

SAS įmonių grupė yra viena iš tarptautinio oro bendrovių susivienijimo „Star Alliance“ steigėjų. 1997 metais įkurtas aljansas šiuo metu jungia 27 įvairių šalių aviacijos įmones, tarp kurių tokie aviacijos rinkos gigantai kaip Jungtinių Amerikos Valstijų „United Airlines“, Japonijos „All Nippon Airways“ ir Vokietijos „Lufthansa“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *