Filmo „Tvenkinio paslaptys“ premjera

pagal | 2012-01-20

Visus vaikučius ir jų tėvelius kviečiame į filmo „Tvenkinio paslaptys“ premjerą, kuri įvyks šį šeštadienį, t.y. sausio 21 d. 12 val.

“Tvenkinio Paslaptys”/ La Cle des champs/ Rež. Calaude Nuridsany ir Marie Perennou
Prancūzija, kūrybinė dokumentika, 2011. Rekomenduojame vaikams nuo 6 metų.
Tai filmas apie tikrovišką vaikystės bei gamtos pasaką. Tvenkinys yra stebuklinga vaikų atrasta vieta, kurioje jie slepiasi nuo suaugusiųjų pasaulio. Čia jie susipažįsta su kitokia, neatrasta žaisminga ir įdomia tvenkinio gyventojų kasdienybe.

Tvenkinio gyvūnija ir miniatiūrinis gamtovaizdis yra stebimi ir analizuojami vaiko akimis. Visa filmuota medžiaga atspindi tikrą natūralią gamtą, tik čia ji yra transformuojama, padidinama, apšviečiama, įrėminama į kadrą, įgarsinama…
Gyvūnai tampa tikrais personažais – fėjomis, monstrais, drakonais – kartais juokingais, kartais košmariškais.
Pagrindinis režisieriaus sumanymas yra tiek vaikui, tiek suaugusiam žiūrovui parodyti, kad didžiausi stebuklai, didžiausi atradimai glūdi pačiuose paprasčiausiuose dalykuose. Užmiesčio tvenkinys, gerai įsižiūrėjus, gali tapti okeanu, kuriame gyvena nepaprastos būtybės. Kuriant šį filmą buvo panaudota įvairi technika: endoskopai, baroskopai, mikroskopai, judesiui jautri optinė įranga, specialiai sukurta filmui.

Mažyčiai gamtos kūrinėliai gyvena tokį pat įdomų gyvenimą kaip ir žmonės. Nepaliaujamas judėjimas, gražiausios spalvos ir fantastiniai garsai papasakos stebuklingą gamtos pasaką….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *