Sanatorijų siūlomos procedūros – kuo jos naudingos?

pagal | 2019-09-10

sanatorijos

Šiomis dienomis žmonės patiria tikrai labai daug streso ir, kad ir kaip būtų gaila, daugelis pamiršta pasirūpinti savo sveikata ir poilsiu. Didžiausia bėda yra ta, kad didžioji dalis žmonių sugalvoja ja rūpintis per vėlai, kuomet ją pataisyti būna jau per vėlu. Kad taip nenutiktų, savo kūnų reikėtų rūpintis nuolat. Mūsu šalis gali didžiuotis, kad turime tokius sveikatingumo kurortus kaip: Druskininkai, Birštonas ar Palanga. Čia gausu sanatorijų ir SPA centrų, kurie padeda palaikyti gerą savijautą ir sveikatą. Sanatorijos siūlo gausybę įvairių procedūrų, tačiau daugelis žmonių nelabai žino kuo jos yra ypatingos. Tad šiame straipsnyje paaiškinsime ir papasakosime apie pagrindines procedūras siūlomas Lietuvos sanatorijose.

Perlinė vonia. Tai yra dujinė vonia. Ji yra prisotinta oro burbuliukų, kurie veikia nervinius receptorius esančius mūsų odoje. Tokio tipo vonios ramina centrinę nervų sistemą, gerina kraujotaką ir aktyvina medžiagų apykaitą.

Angliarūgštės vonios. Šios procedūros metu kūnas yra padengiamas CO2 burbuliukais, kurių dėka odos kapiliarai išsiplečia. Anglies dioksidas dirgina kvėpavimo centrą,  pagilina kvėpavimą ir pastiprina širdies susitraukimus. Ši procedūra puikiai tinka žmonėms kurie skundžiasi padidėjusiu kraujo spaudimu, kadangi CO2 vonia ma-ina arterinį bei veninį kraujospūdį, pagerina kraujotaką ir lėtina kvėpavimą.

Mineralinė vonia. Tai yra vonia pripildyta vidutinės mineralizacijos vandeniu. Tokio tipo vonios praplečia kraujagysles, mažina kraujo krešėjimą bei įjautrina organizmą.

Aromaterapija. Tai yra netradicinės medicinos viena iš procedūrų. Ši terapija padeda kovoti su depresija, gerina miego kokybę, mažina galvos skausmus bei nuramina organizmą, ko pa sekoje mažėja stresas bei įtampa. Procedūroje yra naudojami įvairūs eterinių aliejų junginiai, kurių dėka ir yra raminamas protas ir mažinamas stresas.

Binauralinė terapija. Pacientas šios terapijos metu yra veikiamas tam tikrų garso dažnių, kurie padeda atsipalaiduoti, patirti proto ramybę bei pamiršti kamuojančias bėdas ir stresą.

Haloterapija arba kitaip – druskų kambarys.

Šios procedūros metu yra sukuriamas druskų kasyklų klimatas, kuris padeda išvalyti užterštus plaučius, gydo odos ligas, mažina nerimą bei stresą.

Inhaliacija. Jei turite kvėpavimo takų problemų, ši procedūra kaip tik Jums. Garuose esančio gydomosios medžiagos patekusios į kvėpavimo sistemą atlieka gydomąjį procesą ir padeda greičiau pašalinti gleives ir drėgmę iš kvėpavimo takų.

Deguonies kokteilis. Šis įdomiai skambantis gėrimas yra pagamintas iš vaistinių, daug vitaminų turinčių komponentų ir yra prisotintas deguonies burbuliukų. Reguliariai geriant šį kokteilį išnyksta galvos skausmai, pagerėja nuotaika, pašalinami miego sutrikimai bei pagerėja ir normalizuojasi virškinamojo trakto veikla.

Gydomojo purvo procedūros. Gydomasis purvas jau labai seniai naudojamas medicinoje, jis suaktyvina kraujotaką, stiprina imuninę sistemą, subalansuoja pH ir detoksikuoja organizmą. Ši procedūra rekomenduojama žmonėms besiskundžiantiems stuburo bei sąnarių skausmais.

Tikimės, kad šis straipsnis atsakė į daugelį jūsų klausimų. O dabar laikas susiplanuoti laiką ir keliauti į sanatorijas pasirūpinti savo sveikata!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *