Rusijos Prezidentas D.Medvedevas pasisako už glaudesnius santykius su Lietuva

pagal | 2010-02-18

Rusijos Federacijos Prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę su artėjančiu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20 – mečiu ir pakvietė dvišalio vizito į Rusiją Prezidentei patogiu laiku.

„Esu dėkingas už kvietimą į šventines Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 20 – mečio iškilmes Vilniuje. Norėčiau pasveikinti su jubiliejumi ir palinkėti Jums ir visiems Lietuvos gyventojams visokeriopos sėkmės”, – rašoma Rusijos Prezidento laiške.

Rusijos vadovas apgailestauja, jog dėl anksčiau numatytų tarptautinių įsipareigojimų jis pats negalėsiąs dalyvauti Kovo 11 – osios iškilmėse Vilniuje. Atstovauti Rusijai Prezidentas D. Medvedevas paveda Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos pirmininkui iš Rusijos pusės, Rusijos Federacijos transporto ministrui Igoriui Levitinui.

„Su šiluma prisimenu mūsų trumpą, bet turiningą pokalbį Berlyne. Tikiuosi mūsų susitikimo artimiausiu metu ir kviečiu apsilankyti Rusijos Federacijoje Jums patogiu laiku. Manau, kad galėsime aptarti visą visumą Rusijos ir Lietuvos santykiams aktualių klausimų bei numatyti dvišalio bendradarbiavimo suaktyvinimo kelius”, – rašoma Rusijos Prezidento laiške.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama Rusijos vadovo laišką Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus proga teigia, jog tai yra svarbus Rusijos žingsnis formuojant gerus kaimyninius santykius su Lietuva.

„Palankiai vertinu faktą, kad Rusijos Prezidentas D. Medvedevas pasveikino Lietuvą ir su Valstybės atstatymo, Vasario 16-tosios, ir su Nepriklausomybės atkūrimo, Kovo 11-tosios, dienomis. Lietuvos interesas yra geranoriški, abipuse nauda ir pagarba paremti santykiai su visomis kaimyninėmis valstybėmis. Dvišalis darbo vizitas būtų gera proga su Rusijos vadovu aptarti Lietuvai aktualius klausimus ir galimybes plėtoti dvišalį ekonominį, kultūrinį bendradarbiavimą”, – kalbėjo valstybės vadovė.

Prezidentės spaudos tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *