Romualdo Lukošiaus ir Rimanto Jurkonio fortepijonų dueto naujos kompaktinės plokštelės „Muzikinės išdaigos“ pristatymo koncertas

pagal | 2010-01-26

Vasario 5 d., penktadienį, 19 val. PIANO.LT koncertų salėje (Trakų g. 9 / Kėdainių g. 1, Vilnius) Romualdo Lukošiaus ir Rimanto Jurkonio fortepijonų dueto naujos kompaktinės plokštelės „Muzikinės išdaigos“ pristatymo koncertas. „Muzikinės išdaigos“ – tai originaliai sukomponuotos fantazijos, kuriose šmaikščiai, sąmojingai ir netikėtai sugretinti įvairių epochų bei stilių muzikos šedevrai.

Nuo 1981 metų pianistai Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis koncertuoja kaip tradicinis fortepijonų duetas. Septynerius metus jų repertuare dominavo nemirtinga klasika, tačiau nuo 1988 metų Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis yra ištikimi muzikinių išdaigų menui. Improvizuodami ritmikos, harmonijos, tempų, dviejų fortepijonų faktūrinėmis galimybėmis, pianistai sujungia skirtingų žanrų muziką į įspūdingas kompozicijas, reikalaujančias meistriškumo ir temperamento. Fortepijonų dueto šmaikštavimai žavi ne tik muzikiniu talentu bet ir profesiniu meistriškumu, jaunatvišku polėkiu.
Koncerto metu duetas atliks kūrinius iš pristatomos plokštelės bei keletą naujų kompozicijų. Vienas įdomiausių šio koncerto momentų klausytojams bus atpažinimo džiaugsmas: muzikoje persipins populiarios klasikos, džiazo, popmuzikos temos, ritmai, motyvai. Su skoningu humoru parengtose improvizacijose vienu metu skambės F. Chopinas ir L. van Beethovenas, E. Griego muzikos pasažuose pasigirs D. Elingtono „Karavanas“, o N. Paganinio variacijas pratęs W. A. Mozartas ar grupės „ABBA“ ritmai.

ATLIEKA:
Fortepijonų duetas Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis
KONCERTE DALYVAUJA:
Raimonda Tallat-Kelpšaitė /vokalas/
Gediminas Laurinavičius /mušamieji/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *