Muzikuos vienintelis Baltijos šalyse fagotų ansamblis „Vilniaus fagotynas“

pagal | 2010-01-26

Vasario 3 d., trečiadienį, 19 val. PIANO.LT koncertų salėje (Trakų g. 9 / Kėdainių g. 1, Vilnius) muzikuos vienintelis Baltijos šalyse fagotų ansamblis „Vilniaus fagotynas“.

Ansamblio „Vilniaus fagotynas“ atsiradimą (1994) inicijavo Šarūnas Kačionas, aistringas fagoto muzikos propaguotojas. Ansamblyje groja keturi muzikantai – išlavinto skonio, pilna profesinio ir bendražmogiško užsidegimo fagotininkų komanda. Žaismės ansambliui suteikia iš pirmo žvilgsnio lyg ir nedėkinga aplinkybė – nuolat besikeičianti jo sudėtis. Tačiau gyva pulsacija ir natūrali kaita prideda ir teigiamų štrichų: ansamblis visada jaunas, veržlus, ekperimentuojantis ir nuotaikingas. Muzikų įtaiga, šiltas ir betarpiškas dialogas su klausytojais dovanoja ne tik klausymo malonumą, bet ir įsimintinus emocinius įspūdžius. Ansamblio nariai Š. Kačionas, A. Mikoliūnas, A. Zujus ir V. Pleita Lietuvos muzikų tarpe yra gerai žinomi ne tik kaip šio ansamblio nariai, bet ir kaip Lietuvos nacionalinio, valstybinio, Kauno miesto simfoninių orkestrų, operos teatrų artistai atlikėjišką veiklą papildantys ne tik pedagogine bet ir kita veikla. Artūras Mikoliūnas studijuoja kompoziciją. Jo kūriniai prigijo „Vilniaus fagotyno“ repertuare, yra itin mėgiami publikos. Arūnas Zujus turi ne tik fagotininko, bet ir garso režisieriaus išsilavinimą. Ansamblio vadovas Šarūnas Kačionas Mocarto muzikos akademijoje „Mozarteum“ (Zalcburgas) bei fagoto virtuozo prof. Klauso Thunemanno meistriškumo kursuose įgytą profesinę patirtį perteikia dėstydamas tarptautiniuose meistriškumo kursuose. Kartu, be „Vilniaus fagotyno“, jis yra ansamblio „Nonetas“ bei pučiamųjų kvinteto „Penki vėjai“ vadovas.
Vakaro viešnia Marta Lukošiūtė baigusi magistrantūros studijas LMTA prof. Virgilijaus Noreikos klasėje kelerius metus buvo jo koncertų partnere, LNOBT Operos studijos stažuotoja. Be kita ko, solistė yra ir Nacionalinių grožio konkursų prizininkė: „Mis Vilnius 1997“ (I-oji vicemis), „Mis Lietuva 1997“(„Mis Publika“) bei pasaulinio konkurso „Queen of the world“ dalyvė.

ATLIKĖJAI:
„Vilniaus fagotynas“:
Šarūnas Kačionas, Artūras Mikoliūnas, Vaidotas Pleita, Arūnas Zujus
Koncerte dalyvauja Marta Lukošiūtė /sopranas/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *