Prezidentė: Lietuvos pašto kaimo skyriai neturi būti uždaromi

pagal | 2010-01-27

ietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį. Susitikime aptartos AB „Lietuvos paštas” veiklos perspektyvos, kelių statybų klausimai, perėjimas prie skaitmeninės antžeminės televizijos. Taip pat pasikeista nuomonėmis apie Klaipėdos jūrų uosto plėtrą ir kitais klausimais.

Prezidentė paragino susisiekimo ministrą efektyviau spręsti AB „Lietuvos paštas” problemas, pertvarkant bendrovę ir padarant jos veiklą pelninga. Valstybės vadovės įsitikinimu, paštas teikia itin svarbias paslaugas, todėl jo veiklą būtina optimizuoti ir modernizuoti. Pasak Prezidentės, svarbu diegti naujas paslaugas, kurios būtų naudingos gyventojams, leistų panaudoti išplėtotą pašto skyrių tinklą, o įmonei suteiktų papildomas pajamas.

Prezidentė akcentavo, kad būtina imtis visų įmanomų priemonių, jog pašto kaimo skyriai nebūtų uždaromi, o šios paslaugos būtų prieinamos kiekvienam, net ir atokiausiose vietose gyvenančiam Lietuvos žmogui.

Susitikimo metu Prezidentė priminė, kad praeitų metų gruodį Valstybės kontrolė atliko Lietuvos automobilių kelių direkcijos statybos darbų auditą ir pateikė įvairių pastabų dėl kelių statybų. Valstybės vadovė paragino atsižvelgti į Valstybės kontrolės pastabas, o problemas, susijusias su kelių statybomis spręsti kuo greičiau.

Aptardama Lietuvos radijo ir televizijos centro padėtį ir ateities perspektyvas, Prezidentė didelį dėmesį skyrė perėjimui prie skaitmeninės antžeminės televizijos įgyvendinimo. Siekiant nuo 2012 metų sklandžiai pereiti nuo analoginės prie skaitmeninės televizijos, pasak Prezidentės, būtina kuo aiškiau informuoti visuomenę, kas yra skaitmeninė televizija, kodėl prie jos pereinama ir garantuoti priedelių įsigijimo kompensavimą pažeidžiamiausiems gyventojų sluoksniams. Remiantis Europos Sąjungos direktyva, nuo 2012 metų visos ES narės turi pereiti prie skaitmeninės televizijos.

Valstybės vadovė taip pat paragino kuo greičiau atlikti Lietuvos radijo ir televizijos centro nepriklausomą auditą, kurio patikros rezultatai turėjo būti paskelbti dar praeitų metų gruodį. Prezidentė akcentavo, kad yra galimybių ne tik nedidinti, bet ir sumažinti transliavimo paslaugų kainas visiems transliuotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *