Premjeras A. Kubilius: Lietuva grąžina Moldovai solidarumo skolą

pagal | 2010-01-27

Jaudinantis susitikimas su pirmojo Moldovos Respublikos parlamento atstovais vainikavo Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus oficialų vizitą Moldovoje. Kreipdamasis į buvusius Moldovos Aukščiausiosios Tarybos narius, kurie 1990 m. gegužės 31 d. pirmieji iš tuometinės Sovietų Sąjungos respublikų pripažino atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę, Premjeras A. Kubilius nuoširdžiai dėkojo už tuometinę jų drąsą ir kilnų poelgį.

„Prieš 20 metų mes buvome solidarūs. Mus vienijo kova prieš bendrą priešą – Sovietų imperiją. Lietuvos Sąjūdis ir Moldovos Nacionalinis frontas drauge žadino mūsų tautas, skatino jų sąmoningumą ir savo vertės pajautimą. Vėliau mūsų keliai išsiskyrė. Dabar, kai jūsų tauta išreiškė strateginį pasirinkimą judėti Europos Sąjungos link, Lietuva grąžina jums solidarumo skolą. Mes palaikėme ir palaikome Moldovos tikslą – sėkmingai eiti eurointegracijos keliu“, – Moldovos įstatymų leidėjams sakė pirmą kartą jų šalyje viešintis Lietuvos Premjeras A. Kubilius.
Šiltame susitikime dalyvavo ir buvęs Moldovos Respublikos Prezidentas Mirča Sneguras, kuris priminė, kad jų parlamentas Rezoliuciją dėl atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimo patvirtino tik po trečio balsavimo.
Lietuvos Ministrui Pirmininkui Moldovos parlamentarai įteikė dovanų du butelius rinktinio moldaviško vyno iš 1990 metų vynuogių derliaus.
Šiandien vakare oficiali Lietuvos Vyriausybės delegacija grįžta į Vilnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *