Visuomenės pasitikėjimą prokuratūrai gali sugrąžinti tik radikalios permainos

pagal | 2010-01-27

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su generaliniu prokuroru Algimantu Valantinu ir jo pavaduotojais Vytautu Barkausku ir Gintaru Jasaičiu aptarė rezonansinių bylų tyrimo eigą, pasitikėjimo prokuratūra problemas ir neatidėliotinas priemones, kurių reikia imtis siekiant tobulinti prokuratūros veiklą ir ikiteisminių tyrimų tvarką.

Generalinės prokuratūros vadovybė informavo Prezidentę, kad ikiteisminis tyrimas vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje baigiamas ir byla netrukus bus perduota nagrinėti teismui. Prokurorai užtikrino šalies vadovę, kad teismą greitai pasieks ir su korupciniais nusikaltimais sveikatos sistemoje susijusi byla.

Generalinės prokuratūros vadovų pristatytus darbus Prezidentė vadina teigiamais pokyčiais, tačiau pabrėžia, kad jie nepakankami, nes Prokuratūros problemos yra susijusios ne tik su konkrečiomis bylomis. Prezidentė ragina generalinį prokurorą, jo pavaduotojus bei visas valstybės institucijas imtis radikalių veiksmų sprendžiant įsisenėjusias teisėsaugos problemas.

„Daugelį metų kalbama apie prastą ikiteisminių tyrimų kokybę, kontrolės stoką, bylų vilkinimą, biurokratizmą, korupciją ir menką pasitikėjimą teisėsaugos institucijomis, tačiau nieko nedaroma. Nuolatinė politizuota generalinių prokurorų kaita problemų neišsprendžia. Būtini greiti ir ryžtingi sprendimai tobulinant Prokuratūros veiklą ir ikiteisminių tyrimų tvarką. Visuomenės pasitikėjimą Prokuratūrai gali sugrąžinti tik radikalios permainos visoje teisėsaugos sistemoje. Atsakomybę už juos turi prisiimti ne tik visa Generalinės prokuratūros vadovybė, bet ir kitos, už teisėsaugos darbą atsakingos institucijos „,- teigia Prezidentė.

Prezidentė įpareigojo generalinį prokurorą atsakingai užbaigti pradėtus darbus ir nepaisant bandymų politizuoti kai kuriuos ikiteisminius tyrimus, garantuoti objektyvią ir nepriklausomą prokurorų veiklą visose bylose, ryžtingai spręsti sistemines Prokuratūros veiklos problemas ir imtis radikalių permainų, kurių tikisi visuomenė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *