Populiariausi ežerai Lietuvoje kuriuos būtina aplankyti

pagal | 2019-07-12

ežerai

Lietuva pasižymi ežerų gausybe bei gamtos unikaliu grožiu. Lietuvoje yra maždaug 2600 – 2800 natūralių ežerų, kurių plotas yra didesnis nei 0,5 hektaro. Šiame straipsnyje aptarsime žymiausius, išskirtiniausius ir lankomiausius ežerus Lietuvoje.

Tauragno ežeras. Tai yra giliausias ežeras Lietuvoje, ties giliausia vieta siekia 62,5  metro gylio. Ežeras tyvuliuoja Aukštaitijos nacionaliniame parke, Utenos rajone. Šį ežerą privalu aplankyti kiekvienam tautiečiui, vasaros metu čia galima mėgautis skaidriu vandeniu ir plaustai ar baidarėmis pasiekti ežero viduryje esantį pusiasalį, iš kurio puikiai galima grožėtis vienu aukščiausiu Lietuvos piliakalniu – Taurapiliu. Šis ežeras išsiskiria ne tik savo gyliu, bet ir itin aukštais šlaitais – iki 40 metrų siekiančiais krantais. Žvejai pasakoja, kad šiame ežere yra gausu žuvies. Atvykus prie ežero, rekomenduojama aplankyti du parko akmenis – Moką ir Mokiuką.

Asvejos ežeras. Tai yra ilgiausias Lietuvos ežeras, jo ilgis siekia net 22 kilometrus. Šis ežeras apima net trijų rajonų savivaldybes: Vilniaus, Molėtų ir Švenčionių. Istorikai mano, kad šis ežeras ilgainiui susiformavo iš dviejų – Dubingių ir Biliškių ežerų. Ties Dubingiais per Asveją pastatytas medinis Dubingių tiltas. Jį laiko per 100 metų senumo mediniai poliai, kurie yra labai gerai išsilaikę ir yra beveik nepaveikti vandens. Ežere yra gausu žuvies, skelbiama, kad Asvejos ežere yra net 14  rūšių žuvų. Šis ežeras labai patiks tiems, kas mėgsta žvejoti. O poilsis prie ežero bus dar geresnis ir malonesnis dėl itin skaidraus vandens.

Sartų ežeras. Šis pavadinimas daugeliui asocijuojasi su Sartų žirgų lenktynėmis, kurios vyksta žiema, tačiau prie šio ežero verta apsilankyti ir vasara. Šis ežeras turi ilgiausią kranto liniją Lietuvoje, kuri siekia net 79 kilometrus. Sartų ežeras lankytojus traukia savo nepaprastu kraštovaizdžiu – vienoje ežero pusėje – miškai, kitoje pievos ir laukai, o kranto linija yra labai ilga ir vingiuota. Ežere yra net septynios salos, didžiausios plotas yra net 6,5 hektaro. Lenktynės ant šio ežero ledo vyksta daugiau nei šimtą metų, nuo 1865 metų.

Platelių ežeras. Pats didžiausias ir giliausias ežeras Žemaitijoje. Giliausioje vietoje ežero gylis siekia apie 50 metrų. Šalia ežero yra nemažai kalvų, vienoje iš jų sovietmečiu buvo įrengta Plokštinės raketų bazė, kurioje nuo 2012 metų lankytojams atviras Šaltojo karo muziejus. Ežere yra net septynios salos, o viena iš įdomiausių yra Pilies sala.

Dusios ežeras. Tai yra didžiausias ežeras pietų Lietuvoje. Dusios ežeras tyvuliuoja Metelių regioniniame parke ir yra laikomas trečiuoju pagal dydį ežeru Lietuvoje. Jis yra itin dosnus žvejams, kurie giriasi pagaudami daugybę stintų bei ešerių. Dusios ir jo apylinkių panorama dar geriau atsiveria užkopus į Matelių apžvalgos bokštą. Vietos apylinkėse galima pasigrožėti praeitį menančiais aštuoniais piliakalniais, kurių daugumą supylė jotvingiai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *