Druskininkų kurortas: nuo sovietmečio parodos iki modernaus keltuvo

pagal | 2019-07-06

Druskininkai

Druskininkai – kurortas šalies pietuose. Miestas pasižymi išskirtinės kokybės viešbučiais, SPA bei sanatorijomis. Norintiems pabėgti nuo kasdieniniu rūpesčių Druskininkų kurortas yra geriausias pasirinkimas.

Kurortas ištisus metus sulaukia gausybės lankytojų ir poilsiautojų. Žmones šis kurortas žavi tuo, kad tai yra ištisus metus veikiantis mineralinio vandens, purvo ir klimato terapijos kurortas. Miestas jau nuo seno garsėja išskirtine gamta, kuri teikia sveikatinimo malonumus. Viešbučiai, SPA ir sanatorijos – puikus būdas pailsėti, atsipalaiduoti, pailsinti savo kūną bei sielą.

Druskininkai garantuoja tikrą atgaivą kūnui ir mintims. Čia sau tinkamą pramogą ir poilsio vietą ras visi. Mėgstantiem ramų poilsį, kurortas gali pasiūlyti itin platų spektrą viešbučių ir SPA, o tiems kas mėgsta aktyvų laisvalaikio leidimo būdą, puikiai tiks vandens parkas ir „Snow Arena“.

Miestas išsiskiria ne tik viešbučių bei SPA gausa, bet ir nuostabia gamta. Gamtos pasiilgusiems ir ramybės trokštantiems svečiams, rekomenduojama pasivažinėti dviračiais ar pasivaikščioti miškingose Druskininkų apylinkėse. Miesto infrastruktūra gana gerai pritaikyta važinėjimui dviračiu, siūloma rinktis jau suplanuotus 8km, 10km, 12km ar kitus maršrutus su lankytinais objektais. Pastarųjų šiame mieste tikrai netrūksta: miesto muziejus, M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, Mažoji galerija, Švendubrės etnografinis kaimas, Raigardo kraštovaizdžio draustinis.

Druskininkai iš visų šalies miestų išsiskiria dar vienu objektu, tai yra sovietinių skulptūrų Grūto parkas. Vieniems jis sukels nostalgiškus jausmus, kitiems pasipiktinimą ir nuoskaudas, tačiau tai yra dalis mūsų šalies istorijos. Tai yra vienintelis muziejus Lietuvoje, kuris turi sukaupęs ir eksponuoja sovietinius reliktus. Parke paminklinės skulptūros išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje. Grūto parkas užima net 20ha plotą, čia yra eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai. Tokia didelė ideologinio turinio skulptūrų sankaupa vienoje lauko ekspozicijoje yra tikrai labai retas ir unikalus reiškinys pasaulyje.

Druskininkai iš visų Lietuvos miestų išsiskiria ir unikaliu, visus metus, vieninteliu Lietuvoje – lynų keltuvu. Tai yra draugiška aplinkai transporto priemonė, kuri neteršia gamtos ir yra puiki pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems. Čia veikia keturi dešimties vietų keltuvai, kurie nuo vienos stotelės, kuri yra prie Druskininkų vandens parko iki kitos, prie „Snow Arenos“ Jus nugabens per 7,5 minutes, 45 metrų aukštyje. Visos kelionės metu galėsite mėgautis nuostabiais vaizdais: įspūdingais miškais, Nemuno upės vingiais bei nepakartojamo grožio miesto panorama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *