Policijos generalinis komisaras susitiko su naujuoju Muitinės vadovu

pagal | 2010-01-12

Šiandien policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, jo pavaduotojai Algirdas Stončaitis ir Visvaldas Račkauskas susitiko su naujuoju Muitinės departamento prie Finansų ministerijos generaliniu direktoriumi Antanu Šipavičiumi, pavaduotoju Juozu Rimkevičiumi ir Muitinės kriminalinės tarnybos direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi.

Susitikime aptartas tolimesnis policijos ir muitinės bendradarbiavimas. Daugiausiai kalbėta apie mokymo sistemos tobulinimą. Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas padėkojo už suteiktą galimybę apsilankyti Muitinės mokymo centre ir susipažinti su mokymo sistema, nes gerąją kitų institucijų praktiką planuojama panaudoti ateityje, steigiant policijos kolegiją.

Aptarta nemažai probleminių klausimų, susijusių su sandėliavimu, konfiskuotų daiktų ir prekių laikymu bei naikinimu. Susitikimo dalyviai kalbėjosi apie bendrą sulaikytų prekių saugojimo centro įkūrimą, kuris galėtų aptarnauti visas teisėsaugos institucijas. Svarstyta apie galimybes dalį konfiskuoto kuro naudoti institucijų reikmėms, kas ne tik palengvintų jų darbą, bet ir sumažintų su saugojimu susijusias išlaidas. Pasak Muitinės vadovo A.Šipavičiaus, prekės yra muitinės objektas, todėl Muitinės departamentas dės visas pastangas tobulinant šią veiklos sritį.

Susitikime taip pat aptartas mobilių kontrolės grupių glaudesnis bendradarbiavimas, informacijos keitimasis ir prevencija kovojant su organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis, užsiimančiomis didelės vertės kontrabanda, vogtų automobilių išvežimo į užsienį užkardinimas ir kiti šiai dienai aktualūs ir svarbūs klausimai.

Lietuvos policijos ir muitinės bendradarbiavimas vyksta daug metų ir yra gana sėkmingas. Lietuvos kriminalinės policijos padaliniai bendradarbiauja atliekant bendras priemones ir patikrinimus, siekiant užkardyti ir išaiškinti akcizais apmokestinamų prekių ir kitų nelegalių prekių apyvartos atvejus, dėl prekių kodų nustatymų ir jų vertės nustatymo. Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padaliniai nuolat keičiasi informacija, organizuojami bendri pasitarimai ar mokymai, kurių metu siekiama efektyvesnės bendros veiklos, apžvelgiami nuveikti darbai, pasidalijama planais, derinami bendri veiksmai, sprendžiamos bendros problemos.

Abiejų institucijų vadovai išreiškė viltį, kad tolimesnis bendradarbiavimas ir palaikymas yra labai svarbus abiems institucijoms, todėl sutarta tokius susitikimus organizuoti reguliariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *