Byla dėl „Daktarų“ nusikalstamam susivienijimui priskiriamų asmenų įvykdytų žmogžudysčių pasieks teismą

pagal | 2010-01-12

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl neteisėto diponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, dviejų žmonių nužudymo kaltinami penki asmenys. Keturi kaltinamieji – buvusio „daktarų” nusikalstamo susivienijimo nariai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienas kaltinamųjų V. S. 1993 m. neteisėtai įsigijo šaunamąjį ginklą ir šaudmenis. Kaltinamasis ketino tuoktis su mergina, tačiau ją po išsiskyrimo persekiojo buvęs draugas Arvydas Liutkus. Kaltinamajam ir jo draugei sulaukus eilinių grasinimų 1993 m. rudenį V. S., važiuodamas Kaune automobiliu su draugais, pamatė gatve važiuojantį A. Liutkų. Tuomet V. S. pasekė buvusį savo merginos draugą ir degalinėje jį šūviu iš pistoleto „TT” nušovė.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro, kitą labai sunkų nusikaltimą „daktarų” nusikalstamo susivienijimo nariai padarė 2000 metais. Kaltinamojo E. A., kuris buvo vienas „daktarų” nusikalstamo susivienijimo lyderių, namuose pagalbiniu darbininku dirbo Edmundas Borodinas. Kaltinamasis, gavęs duomenų, kad E. Borodinas netinkamai elgiasi su jo sūnumi, 2000 metų vasaros pabaigoje suorganizavo kitus „daktarų” grupės narius jį nužudyti. Kaltinamieji A. S., R. Z. V. V. ir R. K., vykdydami E. A. nurodymą, susitiko Kaune ir, aptarę nusikaltimo padarymo planą, pasiskirstė vaidmenis. Nužudę E. Borodoną, kaltinamieji jo kūną užkasė Kulautuvos girininkijos miške.

Visi kaltinamieji, išskyrus R. K., ne kartą jau buvo teisti už anksčiau padarytus nusikaltimus. Jų atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstama veika buvo padaryta organizuotoje grupėje, tačiau V. S. ir V. V. prisipažino dėl padarytos nusikalstamos veikos, gailisi, aktyviai padėjo išaiškinti nusikaltimą ir jame dalyvavusius asmenis.

„Teko ilgai aiškintis šiuos nusikaltimus, tačiau atkaklus prokuratūros ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnų darbas davė vaisius – kaltininkus pavyko nustatyti. Ilgą laiką pareigūnai vargo ieškodami nužudytojo E.Borodino palaikų, tačiau ir su šia užduotimi buvo susidorota – E. Borodino palaikai buvo atrasti 2009 metų kovo mėnesį”, – sako ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras.

Vienas „daktarų” nusikalstamo susivienijimo lyderių kaltinamasis E. A. buvo sulaikytas 2008 m. gruodžio mėnesį Suomijoje ir pagal Europos arešto orderį perduotas Lietuvos teisėsaugos pareigūnams. Prokuroro nutarimu apribotos kaltinamojo E. A. ir jo giminaičių nuosavybės teisės į jiems priklausantį turtą. Taip pat apribotos ir į kaltinamojo R. Z. nuosavybės teisės į turtą.

Visiems kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės: nuo suėmimo iki dokumentų paėmimo ir rašytinio pasižadėjimo neišvykti.
Už šias nusikalstamas veikas Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo penkerių iki 12 metų. Valstybinį kaltinimą teisme palaikys Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnais. Ši byla atskirta iš baudžiamosios bylos dėl šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ir sprogstamąja medžiaga ginkluoto „daktarų” nusikalstamo susivienijimo veiklos.

Parengta pagal LR generalinės prokuratūros informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *