Pagerbti geriausi mokiniai sportininkai

pagal | 2010-03-05

Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pagerbti 2009 m. geriausieji Lietuvos mokiniai sportininkai ir jų treneriai, taip pat geriausiosr komandos. Geriausius mokinius pagerbė Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Ritas Vaiginas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė. Šių institucijų, taip pat sporto ir rėmėjų dovanomis buvo apdovanoti geriausieji šalies mokiniai sportininkai.

Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius sakė, kad tokie geriausiųjų mokinių sportininkų pagerbimai duoda impulso siekti dar geresnių rezultatų ir dėkojo treneriams bei pedagogams už nuoširdų darbą, skiepijant mokiniams meilę sportui: „Be sunkmečio, dar yra ir entuziazmas, kurio negalima atimti. Geriausieji sportininkai jau yra beveik profesionalai, tačiau džiaugiuosi, kad jie yra ir stropūs mokiniai.

Sporto departamento generalinis direktorius R. Vaiginas teigė, kad jis su dideliu malonumu dalyvauja tokiuose renginiuose su jaunimu, kuris trykšte trykšta didžiuliu entuziazmu ir energija. Jis dėkojo visoms institucijoms, kurios dalyvauja bendrame projekte, rengiant mokinių ir studentų sporto festivalį. „Sporto sąlygos sunkėja, finansavimas mažėja, tačiau dar yra ir žmogiškasis faktorius, kurie jį išnaudoja. Nepaisant visų sunkumų, sportininkai Lietuvos vėliavą aukštai iškelia“, – sakė KKSD generalinis direktorius. Jis taip pat akcentavo, kad sportininko kelias yra trumpas, o po to prasideda tikrasis gyvenimas, todėl geriausiems jauniesiems sportininkas linkėjo gerai mokytis, sėkmingai įstoti studijuoti į aukštąsias mokyklas ir įsigyti diplomus.

LTOK prezidentas A. Poviliūnas savo sveikinimo kalboje pabrėžė, kad, jeigu geriausieji mokiniai sportininkai ateityje netaps profesionaliais sportininkais, tai bent jau turės gražų prisiminimą, kaip jaunystėje sportavo ir siekė pergalių. „Ne visiems pavyksta pasiekti sporto aukštumų, bet sporto žmogus visada turi savo tikslą ir jo siekia“, – kalbėjo A. Poviliūnas.

Geriausiųjų Lietuvos mokinių sportininkų dešimtuke pirmą ir antrą vietas pasidalijo sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ( Klaipėdos „Pamario“ vid. m-la, treneris Bronislovas Vyšniauskas ir Alvydas Kirkliauskas) ir boksininkas Evaldas Petrauskas (tr. Vladimiras Bajevas). Trečia dešimtuke – dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė (Kauno S. Nėries vid. m-la, tr. Danguolė Novikovienė).

Tolesnes vietas dešimtuke užėmė: 4. boksininkas Ričardas Kuncaitis (Vilniaus Ozo vid. m-la, tr. V. Bajevas ir Viktoras Grinevičius), 5-10. boksininkas Tomas Bašinskas (Kauno „Žiburio“ vid. m-la, tr. Raimundas Plūkas), dviratininkė Aleksandra Sošenko (Vilniaus „Žaros“ vid. m-la, tr. Gediminas Kastanauskas), irkluotojai Kęstutis Juozėnas (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, tr. Daiva ir Algimantas Mačiuliai) ir Algirdas Bendaravičius (Kauno S. Nėries vid. m-la, tr. Vytautas Butkus ir Vytautas Valiauskas), boksininkai Tautvydas Statkevičius (Vilniaus Ozo vid. m-la, tr. V. Bajevas ir V. Grinevičius) ir Deividas Cekanauskas (Vilnius r. Maišiagalos vid. m-la, tr. Vladimiras Gaibelis ir Valerijus Krivojus).

Geriausiomis komandomis pripažintos Europos jaunių krepšinio čempionato ketvirtos vietos laimėtoja Lietuvos jaunių rinktinė (vyr. treneris – Marius Linartas) ir Europos jaunučių vicečempionė Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė (vyr. treneris Dariaus Dikčiaus).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *