Niujorke Lietuvos Premjeras atidarė NASDAQ biržos rytinę prekybos sesiją

pagal | 2010-02-03

Tęsdamas vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius trečiadienį Niujorke atidarė NASDAQ biržos rytinę prekybos sesiją. Premjeras A. Kubilius tradicinėje atidarymo skambučio ceremonijoje, kurioje yra dalyvavę daug žinomų pasaulio žmonių, pasakė trumpą kalbą, paminėdamas, kad NASDAQ grupės atšaka veikia ir Lietuvoje, įkurta kaip Vilniaus vertybinių popierių birža.

Prekybos atidarymo ceremonijos metu Robert H. McCooey, Jr, NASDAQ OMX vyresnysis viceprezidentas kapitalo rinkoms, pristatydamas Lietuvą kaip patrauklią šalį investicijoms, pabrėžė, jog NASDAQ OMX grupė, Lietuvoje valdanti vertybinių popierių biržą NASDAQ OMX Vilnius ir investavusi į Lietuvos centrinį vertybinių popierių depozitoriumą, turi strateginį interesą vystyti kapitalo rinkas Baltijos regione.
„Būkite įžvalgūs, investuokite Lietuvoje. Lietuva – dinamiška ir drąsi šalis, kuri mėgsta ir moka nugalėti. Investuodami į Lietuvą mes nugalėsime kartu“, – atidarydamas NASDAQ biržos rytinę prekybos sesiją sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.
Pasak Armintos Saladžienės, NASDAQ OMX Vilnius prezidentės ir valdybos pirmininkės, Niujorke Times Square aikštėje įsikūręs NASDAQ MarketSite laikomas moderniausių technologijų, verslo ir finansų pasaulio pažangos simboliu. Džiugu, kad būtent čia intensyvaus, į investicijų pritraukimą nukreipto, Premjero vizito JAV metu Lietuva buvo pristatyta finansinių investuotojų bendruomenei.
NASDAQ MarketSite prekybos atidarymo ir uždarymo ceremonijose yra dalyvavę aukšto rango valstybių pareigūnai, tokie kaip JAV prezidentas B. Obama ir JAV valstybės sekretorė H. Clinton bei kitos žinomos asmenybės. Būtent čia savo reikšmingiausius bendrovių įvykius pažymėjo tokios NASDAQ OMX listinguojamos bendrovės kaip „Microsoft“, „Google“, „Starbucks“, „Cisco“ ir daugelis kitų.
NASDAQ (angl. National Association of Securities Dealers Automated Quotations – Nacionalinė prekiautojų vertybiniais popieriais automatinėse kotiravimo sistemose asociacija) – 1971 m. Niujorke įsteigta JAV birža, skirta greitai besivystančių ir augančių smulkiųjų bei vidutinių mokslo ir technikos naujovėms imlių įmonių kapitalų kaupimui. Dabar ši birža yra populiariausia aukštųjų ir naujų technologijų kompanijų akcijų rinkoje, kurioje kotiravosi daugiau nei 5 tūkst. kompanijų akcijos. Šioje biržoje vyksta intensyviausios apimties prekyba vertybiniais popieriais pasaulyje. Grupė NASDAQ-OMX kontroliuoja ir operuoja NASDAQ akcijų mainus Niujorke. Ji taip pat operuoja aštuoniais akcijų prekybos punktais Europoje ir valdo trečdalį Dubajaus akcijų biržos. NASDAQ akcijų indeksas yra vienas pagrindinių akcijų rinkos būseną atspindinčių indeksų pasaulyje.
AB NASDAQ OMX Vilnius – naujas AB Vilniaus vertybinių popierių biržos vardas. Šis vardo keitimas – dar vienas natūralus ir planuotas žingsnis, integruojantis į NASDAQ OMX Group, didžiausią pasaulyje biržų operatorę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *