Premjeras A. Kubilius pristatė Lietuvą Stenfordo universitete

pagal | 2010-02-03

Tęsdamas darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose, antradienį Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir jį lydinti delegacija lankėsi netoli San Francisko esančiame Stenfordo universitete (Kalifornijos valstija).
Vienas žymiausių pasaulyje Stenfordo universitetas, rengiantis aukščiausio lygio verslo bei vadybos specialistus, yra klasikiniu mokslo ir technologijų parku vadinamame Silicio slėnyje – viename svarbiausių JAV mokslo ir technologijų centrų.

Susitikęs su Stenfordo universiteto Verslo mokyklos dekanu profesoriumi Garthu Saloneriu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius aptarė galimybes stiprinti bendradarbiavimą tarp Stenfordo ir Lietuvos universitetų tiek akademinėje srityje, tiek tarp jų mokslo centrų. Pašnekovai buvo vienos nuomonės, kad sparčiausiai žinių ekonomikos plėtra vyksta tuomet, kai pavyksta į vieną vietą sutelkti didelius studijų, mokslo centrus bei inovacijas taikančias verslo įmones. Lietuvos Vyriausybės vadovas informavo pašnekovą apie Lietuvoje sparčiai besiplečiančius mokslo ir technologijų slėnius.
Po to Ministras Pirmininkas A. Kubilius Stenfordo universiteto Verslo mokyklos akademinei visuomenei skaitė paskaitą, kurioje pristatė gerą mūsų šalies geopolitinę situaciją, patogią infrastruktūrą ir verslo aplinką, išsimokslinusią ir kvalifikuotą darbo jėgą, atsigaunančios ekonomikos ženklus, proveržius informacinių technologijų srityje. „Lietuva – dinamiška ir perspektyvi šalis, kurioje verta investuoti ir dirbti“, – sakė Premjeras A.Kubilius.
Stenfordo universitete Lietuvos Vyriausybės vadovas taip pat susitiko su jame dirbančia buvusia JAV valstybės sekretore Condoleeza Rice. Šiame neformaliame susitikime buvo kalbama apie Europos Sąjungos plėtrą į Rytus, Europos Sąjungos energetinį saugumą, Premjeras C. Rice papasakojo apie svarbiausias Lietuvoje vykdomas viešojo sektoriaus reformas. Lietuvos Premjeras taip pat atsakė į pašnekovės klausimus apie pasaulinės ekonomikos ir finansų krizės įveikimo priemones Lietuvoje. Premjeras A. Kubilius pabrėžė, kad, taupymo priemonėmis suvaldžius krizę Lietuvoje, metas pereiti prie ilgalaikio strateginio planavimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *