Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi ir jo vadovaujamos Vyriausybės ministrais aptarė, kokių veiksmų 2010 metais imsis Vyriausybė, kad šalies ūkis pradėtų atsigauti, o šalies gyventojams būtų užtikrintas normalus pragyvenimo lygis.
Prezidentė Vyriausybei įvardijo 8 prioritetines sritis, kuriose šiemet būtinos radikalios permainos.
Didžiausia problema šalyje – nedarbas, todėl Vyriausybė įpareigota parengti aiškią darbo vietų kūrimo strategiją, remti iniciatyvius šalies žmones, norinčius imtis smulkaus verslo, sudaryti galimybes jiems gauti pigesnius kreditus ir pasinaudoti ES lėšomis, mažinti biurokratinius suvaržymus verslui ir pasirūpinti eksporto galimybėmis.
Visose ūkio šakose Vyriausybė įpareigota užtikrinti sąžiningą konkurenciją ir kontroliuoti monopolines kainas. „Privalome sutramdyti monopolininkų apetitus ir užtikrinti žmonėms prieinamas vaistų, elektros, šilumos ir maisto kainas” ,- pabrėžė Prezidentė.
Šalies vadovės teigimu, 2010 metai turėtų tapti nepakantumo korupcijai metais. Ypatingą dėmesį Vyriausybė raginama skirti viešųjų pirkimų skaidrumui, korupcijai sveikatos apsaugos ir statybų srityje.
Kova su šešėline ekonomika, mokesčių vengimu ir kitais finansiniais nusikaltimais taip pat turėtų tapti vienu iš svarbiausių 2010 metų Vyriausybės tikslų. Prezidentės įsitikinimu, kova su finansiniais nusikaltimais būtų efektyvesnė Valstybinę mokesčių inspekciją sujungus su FNTT.
Prezidentės teigimu, suvaldžiusi ekonomikos krizę, Vyriausybė privalo užtikrinti finansinę drausmę ir parengti euro įvedimo planą.
2010 metais turi būti įgyvendinti ir demokratiškesnę politinę sistemą užtikrinantys sprendimai: baigta apskričių reforma, įteisinti tiesioginiai merų rinkimai, užtikrinta teisė savivaldos rinkimuose dalyvauti ne tik pagal partinius sąrašus.
Vyriausybė įpareigota paspartinti struktūrines reformas švietimo, sveikatos, socialinės apsaugos ir teisėsaugos srityse.
Prezidentė pabrėžė kontroliuosianti, kaip Vyriausybė vykdo pensininkams duotą įsipareigojimą – rengiamą sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmą.
Prezidentės teigimu, Lietuvai būtinas aiškus veiksmų ir priemonių planas ne tik šiems metams, bet ir dešimtmečiui į priekį. ES patvirtinus naują 2020 m. vystymosi strategiją, turėti Nacionalinę vystymosi programą su trumpalaikiais ir ilgalaikiais tikslais privalės ir Lietuva. Tai dar vienas įpareigojimas Vyriausybei.