Muitinės tarpininko paslaugos: kas tai?

pagal | 2019-11-21

muitinės tarpininkai

Krovinių vežėjams jų darbe laikas kainuoja itin brangiai. Kai maršrutas suplanuotas iki smulkmenų, netikėtumų gali pažerti dokumentų pildymai, kliūtys bendraujant su institucijomis. Tokie nemalonumai brangiai kainuoja, todėl Lietuvoje populiarėja muitinės tarpininko paslaugos. Kas tai ir kada reikėtų tokios ieškoti?

Kada reikalingas tarpininkas?

Tarpininko paslaugos dažniausiai reikalingos tuomet, kai per Lietuvą ar iš jos organizuojamas krovinių gabenimas. Tai naudinga paslauga ne tik organizuojant pervežimus į Europos Sąjungą, bet ir trečiąsias šalis. Kai kuriuose logistikos centruose netgi veikia muitinės krovinių postas, kur muitinės tarpininkai gali už Jūs pasirūpinti visomis reikalingomis procedūromis ir formalumais.

Muitinės procedūros privalomos tiek importuojant, tiek eksportuojant prekes, todėl tai stotelė, kurios neįmanoma išvengti. Tačiau nežinant procedūrų ar kalbos, bendradarbiavimas gali kiek užstrigti. Todėl įmonės dažniausiai renkasi muitinės tarpininko paslaugos tiekėją, kuris viskuo pasirūpins daug greičiau nei įmonė.

Tokia paslauga gali būti teikiama arba įmonės arba būti siūloma logistikos centre. Muitinė pasirašo sutartį su konkrečiais tarpininkais, kuriems suteikia teisę tarpininkauti tarp muitinės ir įmonės. Taip mūsų institucijos gali būti tikros, kad tarpininkas supranta, ko iš jo reikalaujama, tarpininkas prisiima atsakomybę už atliekamų paslaugų kokybę. Įmonei tai puikus sprendimas, padedantis sutaupyti brangaus laiko ir pinigų.

Kuo gali pasirūpinti muitinės tarpininkas?

Profesionalūs ir procedūras išmanantys specialistai, kaip Jūsų įmonės tarpininkai, gali padėti išvengti įvairių nesklandumų ir kylančių problemų. Tarpininkas, susipažinęs su reikalavimais ir teisės aktais, gali padėti lengvai įveikti visas aktualias muitinės, išmuitinimo bei pasienio procedūras. Šiose krovinio vežimo etapuose labai svarbu operatyvumas ir klaidų nebuvimas. Kitaip menkiausia smulkmena ar klaida gali kainuoti milžiniškus pinigus. Netgi, netikėtai vežamas krovinys gali tapti nuostolingu. Todėl įmonės stengiasi ieškoti būdų, kaip būti tikriems, kad svarbiausiuose krovinio vežimo postuose nekiltų papildomų nesklandumų ir krovinys nebūtų sustabdytas. Tuo geriausiai gali pasirūpinti profesionalios muitinės tarpininko paslaugos. Tai ypač svarbi paslauga pradedant veiklą, taip pat tais atvejais, kai įmonė neturi atstovo konkrečioje šalyje.

Dažniausiai muitinės tarpininkas teikia tokias paslaugas:

  • Garantinių polisų pardavimas;
  • TIR CARNET procedūros sutvarkymas;
  • Prekių deklaracija importui ar eksportui;
  • Tarpininkavimas prekybiniuose sandoriuose;
  • Intrastato ataskaitų parengimas ir pateikimas muitinei;
  • Kitų reikalingų dokumentų ir ataskaitų rengimas bei tvarkymas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *