Ministras R. Palaitis priėmė jaunųjų karių priesaiką

pagal | 2010-01-19

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis ir viceministras Stanislovas Liutkevičius šiandien dalyvavo Viešojo saugumo tarnybos (VST) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Kauno dalinio karininkų ramovėje (Radvilėnų pl. 1, Kaunas) vykusioje Generolo Povilo Plechavičiaus jaunojo kario mokyklos moksleivių priesaikos ceremonijoje. Šiemet naujųjų mokyklos moksleivių priesaikos šventė ypatinga tuo, jog priesaiką davė 39 šiais mokslo metais Eigulių vidurinėje mokykloje įsteigtų karinio profilio klasių moksleiviai.

Įteikdamas antpečius ir sveikindamas ką tik priesaiką davusius jaunuosius karius, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis palinkėjo šios mokyklos auklėtiniams visada puoselėti meilę savo Tėvynei, savo artimui, o jaunųjų karių tėveliams padėkojo už pilietišką vaikų auklėjimą bei parodytą kelią tapti jaunuoju kariu ir Lietuvos patriotu.

Po priesaikos ir antpečių įteikimo ceremonijos jaunuosius karius palaimino Viešojo saugumo tarnybos kapelionas – majoras T. Aukštikalnis, šventės dalyviai ir svečiai turėjo progos stebėti alpinistų, kinologų pasirodymą, Generolo Povilo Plechavičiaus jaunojo kario ir kitų Kauno mokyklų auklėtinių koncertą, apžiūrėti specialiųjų priemonių ir ginklų parodą, VST prie VRM Kauno dalinio muziejų bei paragauti kareiviškos košės.

Generolo Povilo Plechavičiaus jaunojo kario mokyklos tikslas – įdiegti jauniesiems kariams tautiškumo ir pilietiškumo pagrindus, suteikti moralinę vertybinę orientaciją, ugdyti drausmės, savitvardos, veiklos motyvacijos pagrindus, skatinti visuomeninę veiklą bei prisidėti prie jaunimo nusikalstamumo prevencijos. Mokykloje jaunieji kariai įgyja specialiosios ir bendrosios taktikų, teisės, topografijos, šaudybos ir ginklų pažinimo, alpinizmo ir speleologijos, savigynos, buriavimo ir irklavimo, rikiuotės ir fizinio parengimo bei šuolių su parašiutu žinių ir įgūdžių. Nemažai buvusių mokyklos auklėtinių sėkmingai studijuoja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Mykolo Riomerio universitete ir sieja savo ateitį su karine tarnyba.

Jaunojo kario mokykla įsteigta 1994 m. dabartiniame VST prie VRM Kauno dalinyje tuometinio Vidaus tarnybos prie VRM I-ojo pulko vado generolo Sergėjaus Madalovo iniciatyva ir Lietuvos vidaus tarnybos dalinių vyriausiojo vado generolo Arvydo Svetulevičiaus pritarimu. Siekiant praplėsti ugdymo programą ir pasiekti geresnių rezultatų, 2005 m. mokykla buvo reformuota į VšĮ Jaunojo kario mokyklą „Lūšiukai“ .

Pernai už gerus pilietinio ir tautinio ugdymo pasiekimus ir rezultatus vaikų užimtumo srityje, jaunojo kario mokyklai buvo suteiktas Generolo Povilo Plechavičiaus vardas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *