Svarstoma VRM Medicinos centro Kauno filialo poliklinikos ateitis

pagal | 2010-01-19

Šiandien Šiandien vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis lankosi Kaune, kur susitiko su Kauno medicinos universiteto (KMU) klinikų generaliniu direktoriumi prof. Juozu Pundziumi. Ministras su klinikų vadovu aptarė galimybę Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Medicinos centro Kauno filialo polikliniką perduoti KMU klinikų žinion.

To siekiama, norint kuo efektyviau panaudoti Medicinos centro Kauno filialui skiriamas valstybės biudžeto lėšas pareigūnų profesinei sveikatos priežiūrai, o medicinos paslaugas priartinti prie pareigūnų. „Šiuo metu profilaktiniai sveikatos patikrinimai pareigūnams atliekami Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jei pavyktų šią sveikatos priežiūros įstaigą perduoti KMU klinikoms, dalį lėšų, skirtų pareigūnų sveikatos profilaktiniam patikrinimui, būtų galima skirti kitų apskričių sveikatos priežiūros įstaigoms. Taip butu taupomas ir pareigūnu laikas, ir lėšos, nes profilaktiniams sveikatos patikrinimams pareigūnams nereikėtų važiuoti į Vilnių, Kauną ar Klaipėdą“, – sakė ministras R. Palaitis.

Pasak Kauno Medicinos universiteto klinikų vadovo prof. J. Pundziaus, klinikos neatsisako teikti sveikatos priežiūros paslaugų vidaus reikalų sistemos pareigūnams, tačiau reikėtų įvertinti VRM Medicinos centro Kauno filialo poliklinikos personalo sudėtį, kvalifikaciją, įstaigos materialinę bazę ir tuomet priimti galutinį sprendimą. Prof. J. Pundzius pasiūlė apsvarstyti ir dar vieną galimybę – medicinos paslaugas esamiems ir buvusiems vidaus reikalų sistemos pareigūnams bei jų šeimų nariams teikti toje gydymo įstaigoje, kurioje dabar KMU klinikų medikai jas teikia Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ir Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnybos pareigūnams.

Ministras R. Palaitis paprašė klinikose kartu besilankančio Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Algirdo Kaminsko susisiekti su Vidaus reikalų sistemos pensininkų sąjungos atstovais, kartu nuvykti į minėtą gydymo įstaigą, įvertinti esamas gydymosi sąlygas ir nuspręsti, ar buvusiems pareigūnams būtų priimtina gauti medicinos paslaugas toje įstaigoje. „Suprantu Kauno skyriaus pareigūnų pensininkų prieraišumą šiandieninei juos aptarnaujančiai sveikatos priežiūros įstaigai ir juos gydantiems gydytojams, todėl man asmeniškai labai svarbu, kad sprendžiant šį klausimą būtų ir racionaliai panaudojamos biudžeto lėšos, ir pareigūnai nepatirtų jokio psichologinio diskomforto“, – pabrėžė ministras.

Artimiausiu metu KMU klinikų ir VRM atstovai išanalizuos visus „už“ ir „prieš“ dėl Medicinos centro Kauno filialo perdavimo klinikų žinion ir pateiks išvadas klinikų ir VRM vadovams. Per tą laiką Vidaus reikalų sistemos pensininkų sąjungos atstovai galės apsvarstyti pateiktus siūlymus, įvertinti gydymo įstaigos, teikiančios paslaugas KAM ir Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnybos pareigūnams, sąlygas ir pareikšti savo poziciją šiuo klausimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *