Baigtas dar vienas Nacionalinės nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programos įgyvendinimo etapas

pagal | 2010-01-19

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) vyko Tarpžinybinės komisijos Nacionalinei nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programai įgyvendinti posėdis, kuriam pirmininkavo vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Posėdžio dalyviams buvo pristatyti VRM ministerijos atlikto sociologinio tyrimo visuomenės saugumo jausmo ir teisėsaugos institucijų veiklos vertinimo 2009 metais socialiniu ekonominiu, kriminologiniu, geografiniu ir kitais aspektais, rezultatai. 2009 metų apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai svarbiausiomis viešojo saugumo problemomis įvardijo korupciją (60 proc. gyventojų), nepilnamečių nusikaltimus (37 proc. gyventojų) ir smurtinius nusikaltimus (37 proc. gyventojų).

Posėdžio metu buvo svarstytas Nacionalinės nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programos 2007-2009 metų įgyvendinimo priemonių plano 2009 metų priemonių įgyvendinimo ataskaitos projektas. Dėl lėšų stygiaus (vietoj planuotų programos priemonėms įgyvendinti 9 mln. 88 tūkstančių litų buvo skirta 1 mln. 371 tūkstantis litų.) iš 46 programos priemonių 9 nebuvo vykdomos. Tarpžinybinės komisijos Nacionalinei nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programai įgyvendinti nariai ataskaitos projektui pritarė.

Vidaus reikalų viceministras Stanislovas Liutkevičius dėl apskričių administracijų pertvarkymo ir kitų pokyčių pasiūlė kreiptis į Vyriausybę dėl Nacionalinės nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programos patikslinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *