Ministras G.Steponavičius: tarptautinėse olimpiadose mokinių pelnyti apdovanojimai tai – Lietuvos sėkmė

pagal | 2010-01-08

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius dalyvavo Prezidentūroje Prezidentės Dalios Grybauskaitės surengtame 2008-2009 m. mokinių tarptautinių olimpiadų ir konkursų laimėtojų, juos ruošusių mokytojų, tėvelių susitikime.

„Jūsų diplomai ir medaliai – tai dovanos, kurias iš svečių šalių ir iš skirtingų žinių pasaulio kontinentų atvežėte į Lietuvą. Apdovanojimus, kuriuos pelnėte jūs, pelnė ir Lietuva. Jūsų sėkmė yra ne tik jūsų mokyklų, mokytojų, dėstytojų, jūsų šeimų sėkmė, tai – Lietuvos sėkmė. Mano svarbiausias palinkėjimas, kad savo ir Lietuvos perspektyvą suvoktumėte, kaip vieną mūsų visų ateitį, kurios kūrime jūs jau dalyvaujate savo mokymosi pasiekimais. O rytoj į šį kuriamąjį darbą dar aktyviau įsitrauksite kaip stipriausi mokslo, ekonomikos, valstybės valdymo profesionalai,“- sakė ministras, kreipdamasis į renginio dalyvius.

Pasak ministro, visų atsakomybę už valstybės ateitį suvokiančių politikų rūpestis bei uždavinys – sukurti sąlygas ir paskatas įsipareigoti savo šaliai, visuomet išlaikyti ryšį su ja ir norą dirbti jos gerovei – nors modernus mokslas ir globali ekonomika nepaiso valstybių ribų.

Ministras pabrėžė, kad bus ryžtingai tęsiama mokslo ir studijų pertvarka. Ja siekiama, jog gabiems, darbštiems, motyvuotiems jaunuoliams valstybė galėtų teikti ne tik nemokamas studijas, bet ir aukštesnės studijų kokybės, didesnių mokslininko karjeros galimybių garantijas. Taip pat kūrybinės iniciatyvos, šiuolaikiško požiūrio į tyrimų ir ekonominės praktikos susijungimą laukia mokslo ir verslo slėniai.

„Mūsų vyriausybė įsipareigojusi, kad moderniausios atviros prieigos laboratorijos, o drauge tik pernai pradėti diegti pasaulinę praktiką atitinkantys pažangių tyrimų projektų fondai, solidūs grantai perspektyviausiems mokslininkams taptų Lietuvos tikrove. Tikrove, kuria pasinaudoti ir kurią kurti kviečiu jus kaip būsimus studentus, doktorantus, realių, skaidrių konkursų į dėstytojų ir mokslo darbuotojų vietas dalyvius,“- sakė ministras G.Steponavičius.

2009 m. Lietuvos mokiniai parsivežė apdovanojimus iš visų tarptautinių olimpiadų ir konkursų, kuriose dalyvavo. Iš viso pelnyti 28 medaliai, iš jų 8 sidabro, 20 bronzos ir 8 pagyrimo raštai.
Sidabro medalius į Lietuvą parsivežė jaunieji chemikai, biologai, matematikai, informatikai, taip pat Europos Sąjungos mokslo olimpiadoje Ispanijoje dalyvavusios jaunųjų mokslininkų komandos, tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Azerbaidžane dalyvavę mokiniai.
Tokių įspūdingų rezultatų pasiekiama aktyviai bendradarbiaujant su universitetais, institutais, asociacijomis, „Fizikos olimpu“, „Nacionaline moksleivių akademija“ ir kt.

Valstybinėje švietimo strategijoje numatyta, kad būtų sukurta ir išplėtota paramos ypač gabiems vaikams ir jaunimui sistema. 2009 m. ministerija patvirtino Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą, pagal kurią skiriamos lėšos respublikinėms olimpiadoms, konkursams ir pasirengimo stovykloms, Lietuvos komandų dalyvavimui tarptautiniuose renginiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *