Mamos pienas ir mišinukas

pagal | 2020-04-30

misinukas

Mamos pienas nepriekaištingos sudėties ir yra pats tinkamiausias kūdikio maistas. Pagrindinė žindymo taisyklė-  kūdikį maitinti pagal jo poreikius. Pirmomis 2-5 dienomis po gimdymo atsiranda priešpienis. Maistinių medžiagų jame nedaug, bet gausu apsauginių, augimo faktorių ir vitaminų. Veliau gaminasi pereinamasis pienas, jame daug nervų sistemos raidai reikalingų riebiųjų rūgščių. Brandus pienas atsiranda nuo 10 paros ir išlieka visą žindymo periodą. Šiame piene yra visi apsauginiai ir augimo faktoriai. Esminis ir svarbiausias požymis, kad žindomam kūdikiui trūksta motinos pieno, yra svorio nepriaugimas.

Maitinimas mišiniu

Jeigu taip atsitiko, kad kūdikis maitinamas tik mišiniu, tai toks maitinimas turi kuo mažiau skirtis nuo žindymo. Kiekvieno konkretaus kūdikio  gydytojas, įvertnęs jo sveikatą, pataria, kokį mišinį pasirinkti. Pasitaiko, kad tenka pakeisti kelis mišinius. Teisingai pagamintas mišinys patenkina kūdikio maisto ir vandens poreikius iki 4-6 mėn. Atsigėrimas yra vanduo, jis neturi maistinės vertės. Jo gali būti duodama, kai kūdikis nori. Atsigerti reikia duoti tik tuomet, kai kūdikiui iki 6 mėn. pasiūlius virinto vandens, jis kažkiek jo atsigeria. Jei jo gerti nenori, suka galvutę, vandens nereikia kišti. Kūdikiui pieno mišinių reikia  duoti tada, kai jis nori valgyti, kada valgyti ir kiek valgyti pasirenka pats kūdikis.

Mamos pienas įtrauktas į valgiaraštį

Mamos piene yra visų pagrindinių reikalingų maisto medžiagų ir vitaminų. Motinos pienas turi daug komponentų, galinčių padėti kūdikiui būti sveikam, pavyzdžiui įrodyta, kad su ligomis kovojantys antikūniai saugo kūdikį nuo peršalimų, infekcijų ir stiprina imunitetą. http://www.avent.limedika.lt/straipsniai/mamos-pienas-itrauktas-i-valgiarasti/286/item Mamos piene yra visų būtinų maisto medžiagų, pienu maitinama krūtimi mama apsaugo kūdikį nuo įvairių ligų.

Pienas- kalcio, fosforo, baltymų šaltinis

Iki 6 mėnesių kūdikiui pagrindinis maistas- motinos pienas arba pieno mišinys, kuri palaipsniui pradeda keisti tirštas maistas. Iki dviejų metų vaikams rekomenduojama vartoti tik vaikų mitybai  skirtus pieno produktus, nes įprastai pieno produktai turi daugiau baltymų, tai gali būti vaikų alergijos pieno baltymams priežastis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *