Ką dažniausiai valgo lietuviai restoranuose?

pagal | 2020-05-08

maistas

Platus restoranų pasirinkimas Lietuvoje suteikia galimybę kiekvienam valgyti tai, kas jam labiausiai patinka. Kol vieni dažniausiai užsisako tradicinius patiekalus, kadangi pasitiki savo skoniu, tuo tarpu kiti išbando kur kas įmantresnius variantus, kadangi būtent restoranuose dažniausiai gamina garsiausi šalies šefai, kurie gali nudžiuginti labai įmantriais patiekalais.

Restoranai Kaune tikrai gali pasiūlyti labai platų meniu. Nuo paprasčiausių iki labai įmantriausių patiekalų, tad įdomu – ką dažniausiai valgo lietuviai, kurie gali rinktis iš tokios plačios pasiūlos.

Lietuviai vis dar renkasi paprastumą

Restoranai Vilniuje bei Kaune gali pasigirti inovatyviais šefais, kurie dažniausiai mokosi gaminti užsienyje. Visgi, daugelis liūdi, kad lietuviai vis dar gana nedrąsiai renkasi įmantrius patiekalus, kurių sudėtis yra nežinoma. Reikia nepamiršti, kad virtuvės šefai tai ne tik maisto kūrėjai. Tuo pačiu tai ir menininkai, kurie dažniausiai derina labai skirtingus komponentus, kad galiausiai galėtų sukurti šedevrus. Todėl jie nori, kad žmonės be baimės ragauti dar nepatirtus skonius. Juk tai gali būti nauji atradimai, kurie vėliau taps kasdieniniai.

Kainos – gąsdina?

Restoranuose pasirenkamas maistas vis dar labai dažnai vertinamas pagal kainas. Atrodo, kad pagaliau žmonės susiruošia vakarieniauti prabangiai, tačiau daugelis net ir tokias išvykas jaučiasi labai suvaržyti, kadangi baiminasi, kad restoranuose kainos bus didelės.

Kaip geriausia yra išvengti to diskomforto? Paprasčiausiai internete susipažinti su meniu. Taip pat daugelis pateikia ne tik patiekalų sudėtį, tačiau ir kainas, tad prieš lankydamiesi konkrečioje vietoje galite įvertinti, ar ten kainoraščiai atitinka Jūsų galimybes. Taip, dažniausiai restoranai patiekia maistą brangiau nei kavinės, tačiau juk lankymasis tokiose vietose yra retas. Galbūt reikia sau leisti bent kartą per mėnesį vakarieniauti prabangioje vietoje?

Mėsa laimi prieš žuvį

Net ir restoranuose dažniausiai lietuviai tikisi rasti tradicinius patiekalus. Juose turi būti ne tik mėsos, tačiau taip pat ir bulvių. Patiekalai turi būti sotūs, jie turi būti riebūs ir, žinoma, skanūs, o ne kelti kokius nors neįprastus pojūčius. Mėsa vis dar pasirenkama dažniausiai, antroje vietoje vertinami žuvies patiekalai.

Patiekalai iš daržovių restoranuose vis dar pasirenkami rečiausiai, tačiau šefai teigia, kad tai po truputį kintą. Lygiai taip pat kaip ir atsiranda žmonių, kurie nebijo išbandyti naujų skonių – taip ne meniu apsiū9loma ir daugiau skirtingų patiekalų, kurie neprimena tradicinių lietuviškų.

Lėtas valgymas – dar nėra įprastas

Taip pat virtuvės šefai pastebi, kad lietuviai turi įprotį valgyti labai greitai. Dažniausiai dietologai bei kiti mitybos specialistai teigia, kad tai yra susiję su noru pavalgyti kuo sočiau, kadangi baiminamasi, kad maisto gali nelikti. Atrodo, kad tai yra mūsų genuose, kadangi protėviai negalėjo džiaugtis tokius maisto kiekiu, kokiu šiuo metu džiaugiamės mes. Žinoma, lėtas valgymas reikalauja atsipalaidavimo ir net laiko, kol galiausiai išmokstama taip valgyti.

Desertas – būtinas

Taip pat juokaujama, kad lietuviai būtinai po pagrindinio patiekalo išbando ir desertus, kurie pamalonina skonio receptorius. Restoranuose dažniausiai siūlomi labai įmantrūs desertai. Nors gali atrodyti, kad porcijos gana mažos, tačiau dažniausiai jie labai saldūs, tad puikiai užtenka vieno gabaliuko, kad gyvenimas pasidarytų kur kas saldesnis.

Kiekvienas žmogus turi suteikti sau galimybę valgyti skaniai, sočiai ir prabangiai. Bent jau kartą per mėnesį. Juk gera jaustis aptarnaujamu, gera, kai personalas Jumis rūpinasi.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *