Maisto mokslų centras sveiko maisto paslaptis perduos gamybai

pagal | 2010-02-02

Pagerinti Lietuvos žmonių mitybą, kasdienio vartojimo produktų sudėtį priartinti prie sveikos mitybos reikalavimų, sintetinius konservantus keisti tradiciniais lietuviškais augalais, stiprinti maisto pramonės produktų konkurencingumą – tokie uždaviniai keliami Kaune kuriamam Maisto mokslų ir technologijų kompetencijos centrui. Šį mokslo, studijų ir verslo slėnio „Nemunas“ projektą vykdys Kauno technologijos universitetas (KTU) ir Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas (LSDI).

Centre taip pat bus kaupiami duomenys apie perspektyvias augalų rūšis ir veisles, juose esančias vertingas medžiagas ir jų panaudojimo būdus, poveikį žmonių sveikatai.

Maisto mokslų ir technologijų kompetencijos centrui numatytas 8,43 mln. Lt finansavimas – 7,17 mln.Lt. iš ES struktūrinių fondų ir apie 1,26 mln. Lt iš Lietuvos biudžeto.

„Šiuolaikinio mokslo iššūkis – sukurti, atrasti naujas medžiagas, tačiau ne mažiau svarbu – geriau pažinti ir pasinaudoti tuo, ką jau yra sugalvojusi ir sukūrusi gamta. Mums to reikia mūsų kasdienio gyvenimo kokybei užtikrinti. Maisto mokslų centre bus įdiegtos modernios tyrimų technologijos, kurios leis atverti natūralių gamtinių medžiagų paslaptis ir jas panaudoti žmogui sveikų ir naudingų produktų gamybai, ” – sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

„Maisto pramonė Lietuvoje yra ir bus labai svarbi šaka, sukurianti didelę šalies bendrojo vidaus produkto dalį. Maisto mokslo ir technologijų centro steigimas – svarbus mokslininkams, maisto perdirbimo įmonėms ir gyventojams. Tikimės, kad jėgų konsolidacija, šiuolaikiška įranga padės sukurti naujų maisto produktų, kurie bus gaminami Lietuvos įmonėse, pagerins studijų bazę būsimiesiems maisto technologams“, – sakė KTU rektorius prof. Raimundas Šiaučiūnas.

Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centre bus įrengtos aštuonios laboratorijos ir moksliniai centrai, kuriuose bus vykdomi maisto produktų gamybos procesų biocheminiai ir technologiniai tyrimai, vaisių ir daržovių bei jų perdirbtų produktų kokybės tyrimai, modeliuojama jų kokybė bei kt.

Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centras įsikurs rekonstruotame KTU pastate.

„Nemuno“ slėnio plėtros projektus – „Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centro sukūrimas“ ir „Maisto mokslo ir technologijų infrastruktūros plėtra ir mokslinio potencialo konsolidacija“ pasirašė Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, KTU rektorius prof. Raimundas Šiaučiūnas ir Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Keizeris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *