LTOK darbas įvertintas gerai

pagal | 2010-01-29

Sausio 29 d. Vilniuje, „Karolinos” viešbučio konferencijų salėje, įvyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinės asamblėjos eilinė sesija. Jos darbe dalyvavo 70 LTOK narių iš 105 bei 20 LTOK garbės narių. LTOK vykdomojo komiteto ataskaitą apie 2009-ųjų metų veiklą bei apie 2010-ųjų planus perskaitė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas. Sesijos pabaigoje LTOK vykdomojo komiteto veikla 2009 metais buvo įvertinta gerai.

LTOK revizijos komisijos pranešimą perskaitė komisijos narys Rimgaudas Balaiša.

Su LTOK 2009 m. biudžeto įvykdymo apyskaita bei su planuojamu 2010 m. LTOK biudžetu supažindino LTOK iždininkas Donatas Kazlauskas. Šiemet į biudžetą planuojama surinkti 8 milijonus 50 tūkstančių litų. Olimpinio sporto finansavimui planuojama skirti 5 mln 120 tūkstančių litų, o tai sudaro – 65,6 proc. planuojamų išlaidų.

LTOK generalinis sekretorius Vytautas Zubernis pristatė LTOK 2010 metų veiklos programą.

Diskusijas pradėję Nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Paulius Augūnas, generalinis sekretorius Jakovas Gimbickis, Biatlono federacijos generalinis sekretorius Andrius Leškevičius kalbėjo apie pasirengimą Vankuverio žiemos olimpinėms žaidynėms. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis sakė, kad situacija šalies sporte yra grėsminga.”Sausis jau eina į pabaigą, artėja svarbios varžybos, tačiau dar nieko nežinome, kokį finansavimą gausime…”- sakė E.Skrabulis. Sunkiosios atletikos federacijos viceprezidentas Bronislavas Vyšniauskas taip pat šnekjo apie pinigus: „Lendam į skolas, gerai dar, kad draugų yra…” LTOK viceprezidentas Vytas Nėnius teigė, kad Seime yra bent 70 tautos išrinktųjų, kurie „aktyviai dirba sporto labui… Tik ar nepaleidom mes, sporto žmonės, jų nuo pavadžio” – retoriškai klausė V.Nėnius. LTOK viceprezidentas Algirdas Raslanas atliko viso šalies sporto analizę. Anot A.Raslano, Londono žaidynėse Lietuvai turėtų atstovauti apie 50 sportininkų drauge su krepšininkais, jie galėtų pretenduoti į du medalius… Sporto informatikos centro vadovas Zigmantas Motiekaitis pristatė Lietuvos sporto enciklopedios pirmąjį tomą. Kalbėjo LTOK garbės nariai Aleksandras Ronkus, Juozas Repšys, LTOK garbės generalinis sekretorius Janis Grinbergas.

KKSD laikinasis generalinis direktorius Ritas Vaiginas kalbėjo apie biudžetą, šių metų Departamento darbų prioritetus. Jis sakė, kad tokių sunkių dienų KKSD dar nebuvo. 2010 m. skirta 39 milijonai litų. Iš jų – 17,5 mln – privalomi mokėjimai. Olimpiniam sportui centrui planuojama skirti 10 mln 293 tūkst. litų, sporto federacijoms – 8 mln litų. „Ką turim, paskirstyti reikia taip, kad visi būtų patenkinti. Blogi laikai ateina ir praeina…” – sakė R.Vaiginas

Generalinės asamblėjos sesija vienbalsiai patvirtino LTOK revizijos komisijos ataskaitą, LTOK 2009 m. biudžeto įvykdymo apyskaitą, 2010 m. LTOK biudžetą, 2010 m. LTOK veiklos programą.

LTOK garbės nario vardas buvo suteiktas Pranui Majauskui. Jam buvo įteiktas ir LTOK garbės nario žymuo. Neseniai pažymėjęs 70 metų jubiliejų, P.Majauskas buvo apdovanotas LTOK prizu. TOK gamtausogos diplomas buvo įteiktas LTOK komisijos „Sportas ir aplinka” pirmininkui, profesoriui Jonui Jankauskui. Jubiliejų proga pasveikinti loterijų firmos „Olifėja” generalinis direktorius Antanas Muraška ir žurnalistas Vytautas Žeimantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *