Laidojimo paslaugos Vilniuje: kainų svyravimai ir kur galima sutaupyti

pagal | 2020-10-17

Artimojo netektis – situacija, su kuria anksčiau ar vėliau susiduriame beveik visi. Neretai teigiama, jog šiais laikais laidoti žmogų – prabanga. Išanalizuokime keletą pagrindinių paslaugų ir skirtingas jų kainas.

Laidojimo namų atstovai teigia, jog tradicinės laidojimo paslaugos Vilniuje kainuoja daugiau, nei tūkstantis eurų. Laidojimo kaina priklauso nuo individualaus asmens požiūrio į tai, kaip turi būti išlydėtas velionis. Dažniausiai renkamasi standartinis laidotuvių paketas, tačiau pasitaiko ir itin prabangių laidojimo įmonių paslaugų paketų. Vidutiniškai laidotuvėms skiriama iki 1200 eurų. Į šią sumą įeina velionio paruošimas, laikinas paminklas, karstas, įkapės, šarvojimo salė, transportas karstui gabenti (katafalkas) ir duobkasių paslaugos. Kalbant apie šarvojimo salę, kainos gali ženkliai išaugti dėl pasirinktų vainikų, salės dekoravimo gėlėmis, giesmininkų/muzikantų paslaugų, pasirinktų gedulingų pietų, aukos bažnyčiai dydžio, kapavietės ir kitų paslaugų. Kartais vertėtų kai kurių paslaugų, atsižvelgiant į asmeninį biudžetą, atsisakyti. Šarvojimo salės Vilniuje galimos papuošti ir pačių skintomis gėlėmis, o vietoje brangių dekoracijų naudoti paprastas žvakides. Pastebima, kad vis daugiau žmonių renkasi ne dviejų, o vienos dienos šarvojimą salėje ir viena pagrindinių priežasčių – stipriai apriboti finansai.

Laidojimo paslaugos Vilniuje siūlo platų spektrą alternatyvų teikiamoms paslaugoms, atsižvelgiant į kiekvieno kliento finansus ir poreikius. Pavyzdžiui, galima rasti karstų, pagamintų iš medienos (alksnio, ąžuolo, pušies), kartono. Pigesnis karstas gali kainuoti 60 eurų, o už išskirtinį teks sumokėti ir daugiau nei 2000 eurų. Duobkasių paslaugos Vilniuje kainuoja maždaug iki 250 Eur, o laidojimo drabužiams skiriama maždaug apie 50–200 Eur.

Šiuo metu populiariausias laidojimo būdas mūsų šalyje vis dar išlieka laidojimas karste, tačiau pastaraisiais metais vis daugėja kūno kremavimo užsakymų. Per metus kremuojama apie keturi tūkstančiai mirusiųjų. Didžiausią įtaką pasirinktam laidojimo būdui turi artimųjų ar velionio nuostatos ir valia. Į kremavimo kainą įeina kūno gabenimas į kremavimo vietą ir atgal, pats kremavimas, dokumentų tvarkymas ir standartinė pelenų kapsulė. Kartais užsakomos ir urnos, skirtos pelenams laidoti. Čia taip pat galimi pasirinkimai – standartinė urna gali kainuoti nuo 150 Eur, o išskirtinės urnos kaina gali siekti net 2500 Eur, pavyzdžiui, jeigu ji pagaminta iš gintaro, yra puošta kristalais.

Matyti, jog skyrus pakankamai dėmesio visada galima rasti laidojimo paslaugų alternatyvų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *