Kaip apsaugoti mobilų telefoną nuo virusų?

pagal | 2020-10-01

Kad poreikis apsaugoti asmeninius mobiliuosius telefonus yra labai mažas, rodo ganėtinai menkas susidomėjimas tam skirtomis antivirusinėmis programomis. O taip pat ir ganėtinai nemaža įsilaužimų bei sukčiavimo atvejų per mobiliuosius įrenginius statistika.

Iš esmės yra labai klaidinga manyti, kad antivirusinės programos reikalingos tik kompiuterių apsaugai. Mobiliųjų įrenginių apsauga yra ne mažiau svarbi, nes daugiau nei 95 % vartotojų šiandien informacijos ieško būtent naudodamiesi mobiliaisiais telefonais. Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl būtina apsaugoti savo mobilų telefoną – tai asmeniniai duomenys. Ir jie labai dažnai prarandami arba nutekinami per neapdairumą, atidarant tam tikras siunčiamas nuorodas per el. laiškus ar trumposiomis žinutėmis.

Šias nuorodas siunčiantys sukčiai dažniausiai siekia gauti prisijungimo duomenis prie internetinės bankininkystės, turinyje prisistatantys banko atstovais. Dar kitais atvejais siunčiamuose pranešimuose prašoma sumokėti kažkokią menamą baudą už automobilio stovėjimą ar greičio viršijimą. O kartais nuorodose slypi virusas, kuris, atidarius nuorodą, gali tyliai vogti jūsų duomenis ar negrįžtamai sugadinti įrenginį.

Kiekvienu atveju išvengti šių nemalonumų galima įdiegiant tam tikras apsaugos programas į mobiliuosius įrenginius. Tokios programos patikrina kiekvieną atidaromą nuorodą ir aptikus kenkėjiškas programas, jas neutralizuoja, taip apsaugodami jūsų duomenis ir įrenginį. Tai ypatingai aktualu ir tais atvejais, kuomet asmeninis mobilusis telefonas yra naudojamas darbo tikslais. Tokiu būdu kartu apsaugomi ir failų serveriai, kuriuose saugoma visa įmonės verslo informacija bei duomenys.

Svarbu yra tai, kad šios antivirusinės programos yra pritaikytos tiek Android, tiek Mac OS operacinėms sistemoms. Jos blokuoja virusus bei užkerta kelią potencialioms kibernetinėms atakoms, jūsų duomenų rinkimui, aptinka šnipinėjimo programas bei blokuoja prieigą prie įrenginio kameros. Ir tikriausiai vienas iš svarbiausių dalykų yra tai, kad apsaugo bankinius mokėjimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *