Ką reikia žinoti apie kombinuotus granulinius katilus?

pagal | 2020-09-29

Jeigu nusprendėte namus šildytis kietu kuru, granulės yra viena iš švarių kuro alternatyvų. Tai dvejopa švara ir nauda gamtai ir jums. Visų pirma tai atsinaujinantis energijos šaltinis, antras ne mažiau svarbus dalykas tai švara jūsų namuose. Turbūt žinote kaip atrodo namo katilinė pas tuos kurie šildosi malkomis, tai aprūkusios sienos ir lubos, skiedrų ir pelenų sluokniu padengtos grindys.Turint granulinį katilą, katilinėje švarą galima įgyvendinti beveik idealiai. Ką turėtumėte žinoti apie kombinuotus granulinius katilus kad tai padėtų priimti sprendimą kurį išsirinkti?

 

Didesnis bunkeris – rečiau lankysitės katilinėje

 

Granulinio katilo tipai yra keli, vieni granuliniai katilai yra pilnai automatizuoti, kiti ne. Ką reiškia pilnai automatizuoti? Pilnai automatizuotas katilas veikia savarankiškai t.y. jis pats pagal poreikį automatiškai uždega ir užgesina liepsną degimo kameroje. Granulės į degimo kamerą tiekiamos pagal šilumos poreikį kuris nustatytas termostato. Tai yra pats patogiausias šildymo būdas kietu kuru nes prižiūrėti katilo darbo reikia labai nedaug. Tai priklauso nuo granulių bunkerio dydžio. Jei turite didelio loto katilinę, galite pasistatyti granulinį katilą su dideliu bunkeriu, ten įpilsite granulių tiek kad jų užteks savaitei ar net dviems. Per tą laiką rūpinti šildymu nereikės, tik retkarčiais patikrinti ar viskas veikia gerai. Prieš statant granulinį katilą, nuspręskite kurioje pusėje jums patogiau turėti granulių bunkerį nes katilas gali turėti degiklį iš kaišės arba dešinės pusės.

Katilų galimybės

Automatizuotus sprendimus namų ūkyje mėgsta visi žmonėms. Kam rūpinti procesais kurie gali veikti su minimaliu žmogaus įsikišimu. Kombinuoti granuliniai katilai gali būti derinami su kitais šildymo būdais, tačiau reikia žinoti, kad jiems tinka tik sausas kuras, nesvarbu ar tai būtų granulės, durpės, anglies dulkės ar grūdinių kultūrų sausos atliekos.

Katilo galingumas priklauso nuo šilumokaičio ploto, skaičiuojant pagal kilovatus pvz. 15Kw granuitinis ktilas gali ašildyti iki 150 kv.m. ploto patalpas (apšiltintas). Jei pastatas nėra apšiltintas, gamybinės ar sandėliavimo paskirties, reikia rinktis dvigubai galingesnį katilą. Šiuo metu perkamiausi 5 klasės agregatai, tiek lietuviški tiek ir lenkiški gaminiai dažniausiai gaminami iš 5 mm storio specialiai katilams skirto plieno.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *