Knygyne VAGA – laužantis stereotipus renginys – Gyvoji biblioteka

pagal | 2011-10-06

Spalio 8 d. (šeštadienį) 16 val. knygyne VAGA, PC „Europa“ (Vilniuje) įvyks neeilinio projekto „Gyvoji biblioteka“ renginys. Šį projektą kuruoja „Nacionalinis socialinės integracijos institutas”.

Knygynai VAGA rudens sezoną pradėjo ne tik rudeniniu knygų išpardavimu, bet ir naujais renginiais. Neseniai startavęs intelektualus žaidimas „Žinovų klubas“ sulaukė sėkmės ir populiarumo visoje Lietuvoje.

Naujausia sezono premjera – renginys, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms, „Gyvoji biblioteka“. „Švietėjiška veikla – viena iš knygynų VAGA esminių užduočių. Mums rūpi užmegzti ryšį su kuo įvairesne žmonių auditorija – skirtinga amžiumi ir pažiūromis. O „Gyvoji biblioteka“ turėtų sudominti ir sujaudinti kiekvieną socialiai aktyvų pilietį, drįstantį sulaužyti stereotipus apie visuomenės pažeidžiamas grupes”, – sakė UAB „Vagos prekyba“ pardavimų ir rinkodaros vadovė Asta Mikelionytė.

Renginyje dalyvauja „Gyvosios knygos“ – žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriančių diskriminaciją ar išankstines nuostatas. Į renginį atėjęs skaitytojas turės unikalią progą atvirai pasikalbėti su žmonėmis, apie kuriuos sklando stereotipai ar bendroji nežinia. Skaitytojas gali pasirinkti pašnekovą, užduoti jam rūpimus klausimus ir išgirsti atsakymus.

Renginyje dalyvaus virš dvidešimt skirtingų „Gyvųjų knygų“ – feministas, buvęs kalinys, gėjus, kurčiasis, lesbietė, pabėgėlis, žmogus su psichikos sutrikimais, judėjimo, negalią turintis asmuo, rusas, žydas, lenkas, vaikų namų auklėtinis, žmogus su valgymo sutrikimais, narkotikus ar alkoholį vartojęs žmogus, musulmonas, vegetaras, ateistas, romas ir t.t.

„Gyvosios bibliotekos“ metodas yra įrašytas į Europos Tarybos jaunimo žmogaus teisių ugdymo programą. Pasauliniu mastu didelio pasisekimo sulaukęs neformalaus ugdymo metodas Lietuvoje pradėtas taikyti 2007-aisiais metais kaip Europos Tarybos kampanijos „Visi skirtingi – visi lygūs“ dalis. Nuo to laiko metodo svarba ir populiarumas augo tiek jaunimo ir visuomenės tarpe, tiek nevyriausybinėse organizacijose bei švietimo įstaigose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *