Kas yra kreditai?

pagal | 2019-12-14

kreditai

Kreditai arba dar kitaip – paskolos, teikiamos bankų, kredito unijų ar kitų kredito bendrovių, gali būti kelių rūšių. Tai paskola būstui įsigyti, vartojimo kreditas, paskola verslui, taip pat kreditai žemės ūkio subjektams, refinansavimui ir pan. Visi šie kreditai dar gali būti skaidomi smulkiau: vartojimo kreditas automobiliui, būsto remontui ar kitoms išlaidoms. Paskolos naujam verslui, verslui plėtoti, nekilnojamo turto vystymui ir t.t. Taip pat yra labai daug greitųjų kreditų bendrovių, kurios suteikia smulkias paskolas, dažniausiai iki kelių tūkstančių eurų. Tokios bendrovės kreditą gali suteikti vos užpildžius prašymą internetu, taiko trumpus grąžinimo terminus bei labai dideles palūkanas. Yra kelios kreditų skolinimo platformos, kuriose paskolas teikia atskiri fiziniai asmenys, siūlantys mažesnes palūkanas.

Bankai ir kredito unijos niekada nesuteikia kredito nei telefonu, nei internetu, nesusitikę su klientu akis į akį. Jų interneto svetainėse nebent galima pasinaudoti ten esančiomis skaičiuoklėmis. Tačiau šios skaičiuoklės yra preliminarios, suvedus prašomą informaciją galima pasitikrinti ar palyginti kelių įstaigų pasiūlymus. Tai jokiu būdu nebus tikrasis rezultatas, nes ten esančios skaičiuoklės vertina daugiau bendrus duomenis, kuriuos suveda klientas. Tačiau neįvertinama daugelis rizikų, o ir informacija gali būti nepilnai pateikta ar ne visai teisinga.

Labai svarbu skolintis atsakingai. Būtina žinoti visas kredito skolinimo sąlygas, palūkanas, maržą, įvertinti bendrą kredito įmokos sumą. Nereikia pasitikėti vien gražiai atrodančiu pasiūlymu, pateikus prašymą internetu bei žadama maža palūkanų norma. Labai dažnai ten nenurodomas sutarties sudarymo mokestis bei mėnesiniai administravimo mokesčiai, kurie padidina bendrąją palūkanų normą.

Labai dažnai tenka girdėti, kad bankai taiko griežtesnes sąlygas. Pasak Kauno kredito unijos atstovų tai yra tam, kad apsaugotų klientus nuo neatsakingo skolinimosi, bet kredito unija yra gera alternatyva. Galima užpildyti užklausą internetu, o atstovai susisieks ir pakvies į asmeninę konsultaciją dėl pageidaujamo kredito.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *